додому Новини на ВІККА ВіККА-новини На Черкащині стартував грибний сезон

На Черкащині стартував грибний сезон

0

Черкащани озброїлися ножами – і вирушилив ліспо гриби. В Україні стартував грибний сезон. Він цьогоріч, за словами лісників, доволі врожайний на окремі види грибів. Найбільшев лісах білих грибів. Утім, іти на «тихе полювання» слід із обережністю. Цього року в Україні вже зафіксовано більше півсотні випадків отруєння неїстівними грибами. 10 українців померло. Троє уманчан відбулися легким отруєнням, одна жінка загинула. «Грибним шляхом» вирушили і кореспонденти ВІККА-НОВИН. Далі – спеціальний репортаж із лісу.

За рік українець з’їдає приблизно півкіла грибів, американець – до 4 кг. Усе тому, що за кордоном гриби здебільшого вирощують штучно, а в Україні їх збирають у лісі. Грибник Олександр із символічним прізвищем Боровик про гриби знає все. Головнев цій справі, запевняє, – вміння бути спостережливимі навіть хитрим.
Олександр Боровик, грибник: «Якщо хтось знайшов, тошукаєш там теж, значить тут грибниця. Грибниця може бути до 50 метрів завширшки».
Допомагаєв цій справі і спеціальний кривий ніж із щіточкою, зізнається Олександр. За його словами, зрізати під корінь гриб не потрібно. Можна просто висмикнути із землі з корінням і одразу обчистити.

Олександр Боровик, грибник: «Грибниця росте на корінні дерева, внизу, а це плодові тіла, гриб – не самостійний, він плодове тіло з грибниці».

А ще – кожному грибникові слід не забувати про власну безпеку. Запам’ятовувати прикмети, орієнтуватися за сонцем, аби не заблукати.
Олександр Боровик, грибник: «Якщо похмурий день, то треба мати якийсь компас, якщо не знаєте місцевість – далеко від машини не відходити».
Цього року після літніх буревіїв повалені дерева стають справжнім клондайком для грибників. Особливу увагу слід також звертати на всі вигини під осіннім листям. Часто під гіркою може заховатися гриб. Кореспонденти ВІККА-НОВИН перевіреною порадою скористалися.
Кілька «грибних» секретів розкривй інший досвідчений грибник Марина.
Марина, грибник: «Білий гриб любить узбіччя».

Марина зізнається: вона щороку приїжджає до цього лісу за сотні кілометрів. Це захоплення для неї та її сім’ї, як наркотик.
Марина, грибник: «Кожен рік – це просто болячка… Я не так люблю їх їсти, як збирати!!!».
Для пана Боровика похід за грибами – теж своєрідний відпочинок. Він уже звик до довгих прогулянок і жартів на природі.
Інші грибники, яких журналісти ВІККА-НОВИН зустрілив лісі та на трасі, не поспішають ділитися секретами грибного бізнесу.
А от для місцевого діда Гриші – це вже бізнес.
Дід Григорій, грибник: «Зразу було по 50, 40, зараз 25 гривень…Це не завжди вигідний бізнес.За сезон десь тисячу заробляю».
Купувати гриби медики радять тільки на облаштованих ринках, де дари лісу проходять обов’язкову перевірку в місцевих санітарних службах.
Євдокія Миколаївна, продавчиня грибів: «Носимо на аналіз, беруть аналізують, без аналізу не можна продавати…У мене лабораторія вчора перевірила, то їм уже нічого не буде, зараз холодно».
Найголовніше ж «грибне» правило, яке радять запам’ятати всім лісові експерти, – збирати гриби можуть усі, а чиститита перебирати – лише ті, хто вже «набив» і руку, і око. До речі, приготувати цей дарунок лісу можна не лише на сковорідці, але й на багатті. Щоправда, робити це прямісіньков лісі категорично заборонено. Краще біля води. Ось цей шашлик із зібраних власноруч білих грибів смакував кореспондентам не гірше м’яса.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version