На Черкащині стало на двадцятеро щасливчиків більше

Уперше в Черкасах відкрили обласний соціальний фотопроект «Один на один із мрією». 20 дітей, чиї світлини представлені на виставці, через негаразди в житті не можуть втілити свої мрії. У цьому їм допоможуть черкаські волонтери – митці та спортсмени. Розповідає Олена Берестенко.

 

Найяскравіших мрійників із усієї області зібрали організатори проекту «Один на один із мрією». Вихованці інтернатів і прийомних сімей довірили свої фантазії небайдужим дорослим. Під своїми фотопортретами діти кількома словами описали мрію життя. Підкріпили кольоровим відбитком долоні. Вадим понад усе мріє про кар’єру хореографа. Його наставником став майдансер Максим Оробець.

Максим Оробець, танцівник: «Я тобі допоможу, чим зможу».

Діти вражали зовсім недитячими мріями, каже організатор проекту Олег Саух. Бо передусім хочуть бути корисними суспільству. Та найбільше дорослих вразив ось цей блакитноокий школяр. Павло написав просто й від душі: хоче бути хорошою людиною.

Павло Кириченко, учасник проекту: «Я мамі допомагав. Коли вона працювала у школі, я вдома прибирав. Вона прийшла і здивовано запитала: хто це зробив? А то був я».

За головного помічника вдома і 10-річний Назар. Він мріє стати фермером.

Назар Пархоменко, учасник проекту: «Люблю свіже повітря, фрукти й овочі».

Назар – із багатодітної родини. Понад усе любить природу. Хлопчик вирощує полуницю та гарбузи. І все це добро з неабияким апетитом, каже, потім з’їдає зі своїми сестрами та братами.

Назар Пархоменко, учасник проекту: «Моя сім’я – дуже весела. Я люблю грати із братом Яником у футбол. А із сестрою – в піонербол».

Олександр Пархоменко, батько учасника проекту: «У мене п’ятеро дітей. Усі допомагають. Назара змалку привчав до роботи».

Мрійників докупи зібрав відомий фотопортретист Олег Саух. Юнак і сам колись жив бажанням стати професійним фотографом. Але на фототехніку не було грошей. Допоміг випадок. В інтернеті Олег познайомився з іноземцем. І той, перейнявшись мрією черкаського юнака, надіслав йому посилку. Там було чимало подарунків.

Олег Саух, автор проекту: «А найголовніше – там був фотоапарат. Нереально дорога покупка на той час!».

Цей випадок із життя додав хлопцеві віри у власні сили й ентузіазму. Він збагнув: мріємо ми багато. Але чи багато тих, хто допомагає втілити мрії в життя?

Анна Харченко, благодійний фонд «Наддніпрянський»: ««Ці діти заслуговують на здійснення своїх мрій. Їм потрібно лише трішечки вашої допомоги».

Упродовж наступних місяців волонтери, що стали кураторами учасників проекту, даватимуть їм безкоштовні уроки. Спортсмени, музиканти, художники й актори працюватимуть над тим, аби у світі стало хоча б на двадцятеро щасливців більше.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net