На Черкащині рівень злочинності зріс майже на 15%

Зміни в законодавстві зумовлюють ріст злочинності. Так вважає прокурор області Микола Лісовий. На його думку, це одна з головних причин того, що за 8 місяців 2010 року на Черкащині рівень загальної злочинності зріс майже на 15 %. Триває слідство і у справі порушень по «Золотій підкові». Так, органами прокуратури Черкащини розслідувано та направлено до суду кримінальні справи стосовно посадовців управління капітального будівництва та управління культури та туризму Черкаської обласної державної адміністрації і двох заступників директора Канівського музею Шевченка.

Зустріч із журналістами прокурор області Микола Лісовий одразу починає із нерадісної статистики. Вона лякає: за 8 місяців на Черкащині рівень злочинності зріс на 15 %. Утім, прокурор одразу заспокоює присутніх. Злочинців на вулиці не побільшало. Ріст злочинності зумовлюють зміни в законодавстві.
Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Якщо раніше до кримінальної відповідальності за скоєння крадіжки притягувалася особи за викрадення цінностей на суму 900 гривень, то на сьогодні за крадіжку на суму 60 грн. ми теж маємо порушувати кримінальні справи».
Одне з найпроблемніших питань – злочини в земельній сфері. Навести порядок у цій галузі – найважче, зізнається Микола Лісовий. Земельні аферисти та посадовці, які їм допомагають, стають усе більш винахідливими і вигадують нові схеми оборудок із землею. Один із яскравих прикладів – справа під кодовою назвою «політ комара».

Нагадаємо, майже рік тому 16 га лісу в Канівському районі на Черкащині віддали в довгострокове тимчасове користування за 37 гривень за га на рік. І усе це для нібито високих цілей – вивчення «польоту комарів». Кримінальна справа за цим фактом так і не була порушена.
Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Це ж не в приватну власність, а в оренду, тож там не має збитків. А якщо немає збитків – немає кримінальних справ. Там просто земля була видана з порушенням чинного законодавства, і прокуратурою опротестоване рішення ОДА. Воно скасоване».
За зловживаннями по «Золотій підкові Черкащини» порушено низку кримінальних справ ще у 2007 році. Тоді вони були розслідувані та направлені до суду. Ці факти стосувалися Лисянського та Канівського районів. Нині ж прокурор направив до суду три кримінальні справи стосовно посадовців управління будівництва ОДА. Збитки сягають 700 тисяч гривень.
Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Також порушено дві кримінальні справи стосовно посадових осіб Канівського заповідника. Це заступник директора з будівництва та реконструкції та заступник з адміністративно-господарської частини. Виявлені порушення становлять більше 2 млн. грн.».
Крім того, нині фахівцями КРУ перевірені об’єкти туристичної програми «Золота підкова Черкащини» в Чигирині. Там виявлені завищені об’єми виконаних робіт на суму 50 тисяч гривень. Порушено кримінальну справу.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net