Новини на ВІККАВіККА-новиниНа Черкащині працює "квітковий патруль" (ВІДЕО)

На Черкащині працює "квітковий патруль" (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Холодний Яр на Черкащині зацвів підсніжниками. Та разом із рідкісними квітами там одразу з’явились рослинні браконьєри. Їх ловити взялись студенти-екологи. Перед ними завдання – патруль майже двадцяти гектарів лісового урочища. Чи рівня студенти-ентузіасти черкаським полісменам – дізнавались наші журналісти.

Замість пар студенти-екологи – у Холодному Яру. Його урочище лиш тільки зацвіло підсніжниками. А разом з красою, знає молодь, тут почалась і пора браконьєрів. Адже первоцвіт переважно росте лише у Кримських горах. Хоч для Черкащини – рідкість, у покупців підсніжники – у неабиякому попиті. Тому на них і полюють мисливці.

Василь Борота, головний лісничий державного підприємства "Кам’янське лісове господарство": "Поки не велися охорона його знищували, приїжджали на нього подивитися – різали, частину заготовляли для реалізації на ринках, особливо в передсвяткові дні. Вирізали так, що в деяких місцях він навіть пропав".

Аби не допустити і тут зникнення первоцвіту, майже тридцять студентів-екологів та біологів таборяться у цій сільській хаті. А у лісі розклеюють пам’ятки про унікальність підсніжника. За день долають більше десяти кілометрів. Бо браконьєри, каже молодь, переважно з місцевих жителів, які добре знають полонини.

Олександр Задоя, студент-еколог: "У браконьєрів така тенденція, що в перші дні ми їх тільки ловимо, а потім їх вже немає, бо вони вже знають, що тут студенти охороняють підсніжники, то не йдуть до лісу, бо знають, що це не принесе їм користі".

Штраф за кожну пошкоджену рослину – півсотні гривень. А за її продаж – іще більше. Та такі суми рідко зупиняють браконьєрів.

Продавці поки збувають підсніжники лише поодиноко. Хоч і знають, що заборонено, букетик пропонують за символічні 15 гривень. Та вже скоро інспектори очікують масовий продаж первоцвітів.

Олександр Давиденко, начальник управління інспектування Черкаської міської ради: Більше буде перед 8 березня і після, оскільки квітка ще тільки розпускається. Це дійсно квітка привозна, це видно по формі і листка і квітки, це не місцева, не холодноярська. Будь-які заборонено продавати".

Бо масове полювання на підсніжники їх з часом губить. Екологи кажуть: найменший поріз для рослини – за масштабну травму.

Анна Сірик, студентка четвертого курсу: "Навіть коли рослина зрізається, а цибулина залишається в землі, вона дуже погано відновлюється і на наступний рік вона вже не буде квітувати. Тобто навіть просто зрізаючи квіти можна винищити зовсім дану популяцію.

Тому милуватися квітами закликають лише на свіжому повітрі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Учасникам ДФТГ надаватимуть виплати з міського бюджету Черкас (ВІДЕО)

Кожному учаснику формування з міського бюджету цьогоріч виділять матеріальну виплату в розмірі 30 тис. грн. Про це повідомляє власний...

Черкащан попереджають про небезпечні пориви вітру

Завтра, 24 квітня, в місті Черкаси та на території області очікуються небезпечні пориви вітру. Про це повідомляє Черкаський обласний...

Цікаве:

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x