На Черкащині покращують темпи мобілізації (ВІДЕО)

Понад 200 повісток за три дні. В Черкаському районі взялися покращувати темпи мобілізації. Відповідно до доручення губернатора, документи тепер вручають з владцями та дільничними. З ними повістки роздавала і наша Яна Федоровська. Чи є результат та як реагують люди, дивіться далі у сюжеті.

Ось так, каже Анатолій, зараз найчастіше зустрічають працівників обласного військкомату. Закритими дверима та домашньою "охороною". Зазвичай чоловік повістки не розносить, має вищі обов’язки. За роботу взявся, мовляв, аби покращити теми мобілізації. Їдемо вручати з десяток документів. Спершу в Мошни.

Валентина Попко, інспектор військового обліку с. Мошни: "Єсть такі, що не з’являються, але єсть і причини там. Ще раз їдемо, ще раз оповіщуємо, з дільничим. Із тих, що були оповіщені, то 5 було. 1 не з’явився."

Чому – виясняємо на місці припису. За призовника відзвітовується мама. Каже, хлопець після навчання поїхав працювати за кордон.

Далі їдемо в Будише. Ситуація тут схожа з попередньою, із шести зобов’язаних, на медкомісію не прийшли двоє. Тепер оповіщають з дільничним, говорить інспектор військового обліку Людмила.

Людмила Черневцова, інспектор військового обліку с. Будище: "Є результат, звичайно. Так, якщо ми самі сільські приходимо, вони так гарно нас приймають. А тоді думають, а чого ми будемо їхати. Не поїдемо та і все."

Залучають, каже дільничний, для охорони порядку. Бо робота оповісників нині неспокійна. Часто-густо люди реагують криками та бійками.

Наступні повістки теж залишаються у комісара.

Рятувати ситуацію мають владці, говорять в райдержадміністрації. Але там же й нарікають: примусово вручити повістку не можуть. Не дозволяє закон. Брати чи не брати повістку – лише на совісті самих призовників.

Петро Коренюк, заступник Черкаської РДА: "Залежить повернення хлопців з фронту, чим швидше ми проведемо мобілізацію, ми їх замінимо, тим швидше повернуться ті хлопці, що зараз воюють."

Натомість ухилення від призову тягне на штраф та навіть кримінал, кажуть військові. Їм же в найближчі 3 дні треба виконати половину від мобілізаційного плану. А його, кажуть, гальмують призовники-втікачі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net