Замість болота – острів. У селі Коробівка, що на Черкащині, звичайне садове товариство взялось намивати острови. Ними тут вирішили замінити заливні болота. Щоправда, самотужки і жодних без проектів та дозволів. Правду на новеньких островах шукали наші кореспонденти.
Ще кілька місяців тому це місце нагадувало оазу: запливні луки, болота та в кількох метрах старе русло Дніпра. Тепер ідилію псує ревіння земснаряду.
Ця намита купа піску – новенький острів. На ньому вже зовсім скоро мають з’явитись нові дачні ділянки. Оператор земснаряду камер лякається. Свою роботу одразу ж припиняє. Та в човен до журналістів сідати не боїться.
Ці 75 гектарів на самісінькому березі Дніпра разом із болотами та каналами виділили садовому товариству ще чверть століття тому. Чому стільки років місце пустувало – не зрозуміло. Замість пояснень голова кооперативу береться сваритись.
Трохи охолонувши – додає: документи на землю є. Щоправда, згідно із ними територію кооперативу дали для садового господарства. А от про намивання та меліоративні роботи в них ні слова. Юрист рибінспекції певен: кооператив незаконно намиває острови.
Юрист рибінспекції: "Будь-які днопоглиблювальні роботи проводяться на підставі дозволу. Для того, щоб проводити ці роботи на землях водного фонду, їм потрібно було звернутись до водгоспу і отримати цей дозвіл"
Голова кооперативу на це має своє пояснення.
В Черкаському обласному управління водних ресурсів і самі не знають, належить ця територія до земель водного фонду чи ні. Та додають: за фактом незаконного намивання прокуратура вже відкрила кримінальне провадження.
Микола Швиденко, начальник управління Облводресурсів в Черкаській області: "Їм заборонено на деякий термін робити перевірку. Але, якщо кримінальна справа є, то прокуратура і суд можуть у них це вимагати. І вони мають повне право піти перевірити. І сказати: є там порушення, чи немає"
Поки ж чиновники шукають крайніх, земснаряд продовжує повільно намивати на болотах острів за островом.