На Черкащині побільшає ВИШів

На Черкащині побільшає ВИШів. Канівське училище культури та мистецтв реорганізують у Канівський гуманітарний інститут при Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Таке розпорядження на початку липня підписав Кабінет міністрів України. Допоміг здійснити мрію канівчан народний депутат України Богдан Губський. Подробиці – в наступному сюжеті.

Канівське училище культури та мистецтв цього року відзначає свій 55-й день народження. З Білгород-Дністровська на канівські кручі заклад переселився в далекому 1957-му. Відтоді з його стін випустилися понад 6 тисяч фахівців культури та мистецтв. Заклад готує спеціалістів бібліотечної справи, народно-художньої творчості, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва й хореографів. Найкращим подарунком закладу до понад півстолітнього ювілею стане зміна його статусу. Канівське училище культури та мистецтв уже наступного року стане Канівським гуманітарним інститутом при Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. Чимало зусиль до того доклав народний депутат України Богдан Губський. Ще восени, розповідає народний обранець, до нього звернулися канівчани з проханням посприяти появі тут ВИШу.

Віктор Тихомир, директор Канівського училища культури та мистецтв: «Була зустріч у нас, був на зустрічі Богдан Володимирович, обіцяв деякі окремі кроки зробити на підтримку закладу. Він згодився допомогти нам відзначити 55-річчя навчального закладу, озвучив, що певні кроки робитиме, аби допомогти створити вищий навчальний заклад».

Богдан Губський, народний депутат України: «Поспілкувавшись із жителями, я створив робочу групу, детально вивчив це питання і восени звернувся до Мінкультури з ініціативою реорганізувати Канівське училище культури та мистецтв у вищий навчальний заклад – Канівський інститут культури. Цю ініціативу ми довго відпрацьовували з фахівцями в Мінкультурі. І наприкінці минулого року я отримав офіційне погодження – листи від Міністерства культури, де вони підтримали цю ініціативу й дали офіційне погодження на реорганізацію Канівського училища культури у вищий навчальний заклад – Канівський інститут».

Канівчани радіють, що тепер їхнім дітям не доведеться їхати по вищу освіту за тридев’ять земель.

Яків, житель м. Канів: «Училище культури було на рівні технікуму з радянських часів. Те, щоб був тут вищий навчальний заклад, – добра ініціатива, можна тільки привітати».

Юлія, жителька м. Канів: «Я тільки за! Хай люди обраховують, приїжджають у наше місто та здобувають знання. Якщо буде інститут, то не треба нікуди їхати, а продовжувати тут своє навчання».

Лідія, жителька м. Канів: «Думаю, що потрібно. Він дуже хороший, хороших спеціалістів виховує. І, напевне, переріс своє – з училища до інституту».

Богдан Губський, який опікується освітою на Черкащині вже не перший рік, збирається й надалі ініціювати відкриття тут філій провідних ВИШів України. Нині народний обранець розглядає кілька подібних звернень педагогічних колективів і намагається знайти їх підтримку з боку держави.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net