додому Новини на ВІККА ВіККА-новини На Черкащині лісівників взялись вирощувати зі шкільної лави (ВІДЕО)

На Черкащині лісівників взялись вирощувати зі шкільної лави (ВІДЕО)

0

Лісівник зі шкільної лави. Виховувати майбутніх хранителів лісу на Черкащині взялись з юних літ. Для цього на базі звичайних навчальних закладів створили лісові школи. Беруть до них учнів середніх та старших класів. У їхній навчальний процес занурились і наші кореспонденти.

На сьогоднішньому уроці ми познайомимося, які саме шкідники найбільше вражають наші соснові насадження. Ці двадцять уважних слухачів – учні лісової школи села Трущівці, що на Черкащині. Своє життя вони хочуть пов’язати з лісництвом, екологією та природою. Та роблять це не тільки у теорії, а й на практиці – у місцевому лісництві.

Раїса Перевізник, вчитель біології, екології та географії Трушівського НВК, вчитель шкільного лісництва: "Прополюють лісові культури, займаються черенкуванням, розсаджують декоративні кущові рослини. Активно займаються науково-дослідницькою роботою"

Тепер шукає на полотнищі гусінь і прибираєм.

Так юні лісівники виявляють шкідників, що загрожують лісовим масивам. Як боротись із такими, точно знає п’ятнадцятирічний Владислав. Він – майбутній лісничий. До сьогодні хлопець встиг висадити вже з тисячу дерев.

Владислав Тищенко, учень шкільного лісництва: "Що впало, ми збираємо, рахуємо, дивимось на таблицю скільки впало і тоді дивимось, чи будемо кропити хімією чи ні. На цей час не будемо вносити хімічні речовини. Впало в нас кілька штук, загрози сильної великої немає"

Раніше на цьому місці була піщана пустеля, яка наступала на прилеглі села та поля. Тоді місцевим науковці порадили "закріпити" піски новим сосновим лісом. Його нині і доглядають учні школи лісництва.

Сергій Перов, головний лісничий державного підприємства "Чигиринське лісове господарство": "Це екологічне виховання шкільної молоді, а особливо, щоб вони зрозуміли саму справу лісника, з чого вона складається, яку роботу ми проводимо"

Трушівське шкільне лісництво цього місяця стало переможцем Всеукраїнського зльоту юних лісівників. За свою наукову роботу та презентацію унікального Холодного Яру вибороли Гран-Прі. Таких лісництв в області працює вже 10. В них навчається більше трьохсот учнів середнього і старшого шкільного віку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version