На Черкащині через танення снігу півсела опинились відрізаними від світу (ВІДЕО)

Вода в гаражах, підвалах, городах і хатах. На Черкащині село Степанки потерпає від танення снігів. На головній дорозі через відлигу утворилось озеро. А жителі понад двадцяти садиб більше тижня не виходять з дворів. Камінням та землею укріплюють всі підходи, аби вода не вимила літні запаси. Чи має хтось відповідати за наслідки погоди дізнавались наші журналісти.

Тетяна у гумових чоботах тільки й може пройтися цією дорогою. Тут 25-сантиметровий шар води. А як вскочити в яму – то й взагалі ледь не півметра. Вулиця Шевченка у Степанках стала озером. Бо тануть снігові кучугури. З них вся вода підтікає під житлові домівки.

Тетяна Бровар, жителька села Степанки: "У нас не дорога, а річка. Оце сорок років ми б’ємося з владою, щоб нам її відремонтували, щоб не було води. У нас у погреби йде вода, в хати йде вода. Тут же в основному живуть інваліди і пенсіонери. Так жити неможливо. Нас влада не бачить. Ніхто не допомагає".

Порятунок потопаючих – справа самих потопаючих. Цією приказкою й керуються люди. Землею засипають підходи до дворів. А погреби заховують під камінними фортецями. Бо навчені гірким досвідом. Минулого потопу через воду у Івана Шияна впала частина стіни у хаті.

Іван Шиян, житель села Степанки: "Оце мій забор 37 метрів підсипано. Але шо ж все одно буде розтавать і вода все одно у двір піде. А тоді спасайся як можеш. І картопля буде плавать і все буде плавать. Бо погріб ось за хатою зразу".

Натомість рятувальники кажуть: ситуація не надзвичайна, а головне – не поодинока. І повністю під контролем надзвичайників. Вони – у складі комісії з цієї проблеми. На її засіданні доручили сільському голові розгорнути сніг з узбіч дороги, а райавтодору – мотопомпою відкачати воду.

Андрій Хижняк, начальник Черкаського міськрайонного відділу управління ДСНС в Черкаській області: "Якщо в подальшому буде загроза підтоплень садиб, погребів, житлових будинків ДСНС черкаський міськрайвідділ готовий до ліквідації надзвичайних ситуацій".

Аби знову не плавати, треба міняти проектування, пояснює сільський голова. Бо з самого початку дорога постелена не рівномірно. Виправити це можуть покладені бетонні лотки, які відводитимуть воду з дороги.

Валерій Лисенко, сільський голова Степанок: "Тут канави для відводу води є, але її не всі прочищали люди, які живуть, снігом забило, льодом взялося. І при проектуванні цієї дороги теж були порушення".

Відкачати воду комісія вирішила ще цього понеділка. Але техніку люди так і не дочекалися.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут