Можливо, остання сесія

Очікуваного політичного перевороту в обласній раді вчора так і не відбулося. Чутки про імовірний імпічмент голові обласної ради Володимиру Гресю не втілилися в життя. Можливо, останнє в історії цього скликання сесійне засідання було політично-бурхливим та продуктивним у плані кількості ухвалених суспільно-важливих рішень. Затвердили кількість депутатів майбутньої обласної ради, схвалили обласну цільову програму «Цукровий діабет», програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, заснували обласну премію для найкращих спортсменів тощо. Подробиці – у сюжеті далі.

Сесія розпочалася з оголошення звернень і запитів. Бютівець Анатолій Бондаренко запропонував депутатам звернутися до Верховної Ради та Національної комісії регулювання електроенергетики України з проханням не підвищувати ціну на газ та електроенергію для населення.
Анатолій Бондаренко, депутат обласної ради, БЮТ: «Підвищення ціни на природний газ, безумовно, спричинить зростання тарифів на інші житлово-комунальні послуги, подорожчання продуктів харчування та інших товарів першої необхідності».
Цю пропозицію внесли до порядку денного та ухвалили. Чимало часу присвятили народні обранці кадровим питанням. Декому дуже хотілося, щоб поновили посаду заступника голови обласної ради. Кілька років тому її скоротили і депутат Юрій Вязьмітінов залишився без роботи. Його колега з соцпартії Володимир Тихомиров заявив, що обласна прокуратура визнала це рішення неправомірним.

Володимир Тихомиров, депутат облради, СПУ: «Ухваленн вказаного рішення носило політизований характер, що суперечить принципу законності в діяльності органів місцевого самоврядування».
У результаті депутати таки проголосували за протест прокурора і поновили посаду заступника голови обласної ради. Утім, не факт, що ця посада тепер дістанеться її колишньому власнику Юрію Вязьмітінову.
Потому представники Партії Регіонів виступили з ініціативою заслухати звіт голови облради. Утім, поставили це питання до порядку денного лише із другої спроби, за вимогою самого Греся.
Володимир Гресь, голова обласної ради: «Незважаючи на складнощі, викликані негативними наслідками світової фінансової кризи, збільшилися видатки на розвиток охорони здоров’я, освіти, культури, спорту. Обласна рада в межах можливого максимально враховувала потреби районів, допомагала вирішувати їхні найгостріші проблеми».
Звіт голови обласної ради Володимира Греся був довгим і детальним. Утім, прийшовся до вподоби не всім. Камінь у город йому закинула Любов Майборода. Хоча ще зовсім нещодавно позиціонувала себе активним членом Комітету порятунку держави і нації і «валити» опозиційного регіоналам Греся не повинна була б.
Любов Майборода, депутат обласної ради: «З сьогоднішнього звіту я дізналася, що, виявляється, Черкаська обласна рада займалася погашенням заборгованості за газ, заготівлею молока від приватних господарств, збільшенням кількості яєць і курей на птахофабриках області. Вибачте мені, це звіт брежнєвських часів голови облвиконкому».
Дісталося «на горіхи» від Майбороди й іншим представникам депутатського корпусу.
Любов Майборода, депутат обласної ради: «Фактично, обласною радою керувало організоване угрупування у складі голів фракцій Анатолія Бондаренка, Анатолія Кулінського, Володимира Лук’янця і Володимира Тихомирова. А натхненником і організатором голосувань був Михайло Мушієк, для якого хамство є звичайною нормою поведінки».
Михайло Мушієк, депутат обласної ради, БЮТ: «Із того, що тут говорили, тут навіть і 2% немає правди. Я хотів би звернутися до Володимира Анатолійовича. Поставити на голосування пропозицію Володимира Лукича – припинити обговорення, віт взяти до відома».
Тож, така квола спроба імпічменту Володимиру Гресю завершилася нічим. Депутати прийняли звіт голови облради до відома, і питання щодо його невідповідності займаній посаді більше не виникало.
Депутати перейшли до обговорення інших питань порядку денного. Зокрема, затвердили кількість депутатів майбутньої обласної ради. Тепер їх буде 104. Також нардепи схвалили обласну цільову програму «Цукровий діабет»; обласну програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб; рішення про забезпечення доступності для населення якісних лікарських засобів і виробів медичного призначення та ухвалили ще чимало необхідних для життя області рішень.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net