«Мої літа – моє багатство»

Першого жовтня, увесь світ відзначає День людей похилого віку. Святкує його і Україна. Щорічно, кількість пенсіонерів, інвалідів, одиноких та непрацездатних громадян збільшується. В усіх 27-и територіальних центрах соціальної допомоги області відбулися урочистості з нагоди Дня людей похилого віку. Відзначали цей день і в Соснівському територіальному центрі. На святкуванні побували і наші кореспонденти.

Підтримка, увага та любов є вкрай необхідними для літніх одиноких людей. Соснівський територіальний центр сьогодні опікується близько півтисячею підопічних. Центр надає різні види соціальної допомоги знедоленим. Лише за дев’ять місяців цього року соціальною службою надано допомоги на суму майже 27 тисяч гривень. В тому числі допомагають і продуктами харчування.
Тетяна Бугеря, в.о директора ТЦ соціальної допомоги Соснівського району: «Ми будемо їм розносити по кілограму гречки. Крім цього, за кошти територіального центру ще у нас буде цукор і печиво».
У цей святковий день, окрім привітань, благодійного обіду на стареньких чекав і святковий концерт. Всі заходи проводилися в рамках обласної комплексної програми «Турбота». Саме вона дає змогу вирішувати питання покращення умов проживання та обслуговування літніх одиноких людей.
Руслан Чикало, 1-й заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення: «В області розроблені заходи

ОДА, які передбачають в цей день особливу увагу приділити одиноким людям, які потребують стороннього догляду і проживають в інтернатних установах та стаціонарних відділеннях ТЦ».
Цього року День людей похилого віку відзначають тисячі жителів нашої області. Та деякі з них змушені вести жебрацький спосіб життя. Так, наприклад, Надія Марківна вже 7-й рік поспіль просить милостиню, адже коштів на проживання їй просто не вистачає.
Надія Марківна, пенсіонерка: «У мене сестричка лежить ось уже 9-й рік, не підіймається, їй треба кошти на ліки. А нам потрібно платити комунальні послуги за квартиру. У мене чоловік інвалід, ми оце доглядаємо її, але коштів не вистачає».
День людей похилого віку – це свято, коли літніх самотніх людей обдаровують увагою та турботою. На жаль, відчути себе потрібними поки що можуть не всі, хто цього потребує.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net