Митцями не народжуються – їхнє виховання тривалий процес

«Моє майбутнє – мистецтво». Саме під такою назвою в Черкаському художньому музеї стартував унікальний соціально-мистецький проект. За словами організаторів, це перший подібний захід на Черкащині. Його унікальність в тому, що відвідувачі можуть на власні очі простежити процес становлення та творчого розвитку митця. Яким саме чином – розкажуть кореспонденти ВІККА-НОВИН.

«Моє майбутнє – мистецтво». Саме таку назву обрали для свого творчого проекту його організатори — викладачі арт-студії «Глорія». Ідея ж виникла тоді, коли до творчої студії своїх дітей почали приводи колишні її вихованці. Так виник перший у місті проект, який наочно демонструє творчий шлях художника від перших непевних кроків до персональних виставок і суспільного визнання. Тут поряд із роботами дітей, які чи не вперше взяли до рук пензлі та фарби, розміщені роботи визнаних митців.
Ася Гонца, майстриня, організатор виставки: «5-річна дитина, а саме стільки найменшому учаснику, далі – учні мистецьких шкіл, студенти технікумів і коледжів, а також ВИШів. І потім особисте доросле професійне життя».
У проекті взяли участь близько 100 молодих митців, віком від 5 до 30 років. Вони або раніше, або зараз навчаються у викладачів мистецької студії «Глорія». Особливість виставки в тому, що можна побачити, з чого починали молоді митці і чого досягли. Дизайнер-архітектор Євгенія Рудая презентує на заході свій перший портрет і сучасні творчі доробки.

Євгенія Рудая, дизайнер-архітектор: «Це роботи з повсті, шерсті. За допомогою змішаної техніки мокрого та сухого валяння робляться такі різні об’єкти. За допомогою рук, мила, води».
Окрім таких незвичних робіт, на виставці представлені і більш традиційні – графіка, живопис, скульптура й архітектура. Підтримку в реалізації цього творчого проекту надали заслужені черкаські діячі мистецтв, а також обласне управління у справах сім’ї, молоді nf спорту.
Юрій Тимошенко, начальник управління культури та туризму ОДА: «Я думаю, що подібні заходи повинні бути щорічно. Управління планує заснувати стипендію для обдарованих дітей».
Організатори творчого проекту сподіваються, що він матиме майбутнє і з кожним роком об’єднуватиме все більше митців.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net