Мистецтво паперової пластики стає все більш популярним

Білі люди та білі маски оселилися в Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Сюди паперові скульптури принесла претензійна черкаська майстриня паперової пластики Ася Гонца. Молода, але добре відома художниця активно популяризує незвичне й складне, але красиве мистецтво паперових виробів. Ася Гонца вже мала декілька виставок у Черкасах, деякі роботи возила до Києва, а нещодавно талановиту майстриню запросили до Санкт-Петербурга. Мистецьке життя – очима журналістів ВІККА-НОВИН.

Вона спокійно ходить між роботами. Вдивляється, шукає погрішності. Претензійна Ася Гонца критикує сама себе і свої роботи. Навіть ляльками, які прославили її, не задоволена.
Ася Гонца, майстриня з паперової пластики: «Вони мені взагалі не подобаються. Вже після першої виставки 2007 року подивилася. Не те, що техніка робіт неправильна, а от саме обрамлення, тло, рамки – дуже багато зауважень.
Поряд із ляльками останні роботи майстрині. Маску райської пташки нереально зачаровану, як стверджує Ася, вона створювала 3 ночі. Зазвичай, натхнення до роботи приходить саме темної пори.
Ася Гонца, майстриня з паперової пластики: «Хотілося відтворити політ, настрій. А ця маска має об’єм, зроблена за анатомією обличчя.
Перед тим, як виставити паперові роботи на показ, Ася Гонца міряла кожну маску на себе. Жінка стверджує, що їй найбільше до лиця маска «Зоряна».

Ася Гонца, майстриня з паперової пластики: «Я спробувала поєднати асиметрію знизу і зверху, до того ж використала лише один листок паперу, без клею, вирізала цю мілюзгу. Для маски взяла папір щільністю 250».
Дві роботи Дато і Като за кошачими мотивами отримали 2 місце на міжнародному конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва. Цими паперовими шедеврами Ася Гонца збирається підкорювати Санкт-Петербург. У майстрині вже чимало послідовників. Її мама Ганна Чуприна, яка навчила свою доньку цього ремесла, вже пишається її учнями.
Ганна Чуприна, мама, директор арт-студії «Гармонія»: «Цю роботу зробила Наталія Жук. Вона переможець всеукраїнського конкурсу. Це вже гордість викладача.
Мистецтво паперової пластики стає все більш популярним. Чимало юних черкасців відвідують гуртки арт-студії Глорія. Там мати та дочка навчають учнів не лише техніці виконання, а й допомагають зрозуміти папір.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net