Мистецькі гостини

Вільного часу актори-іноземці, задіяні у постановці комічної опери Йоганна Штрауса «Циганський барон», майже не мають. Тож кожну вільну хвилинку артисти проводять з користю. Нещодавно вони завітали на мистецькі гостини до студентів Черкаського музичного училища.

Голандці, австрійці, німці та поляки – усі вони чудові актори та співаки, – наголошує Сергій Проскурня, знайомлячи студентів з інтернаціональною акторською трупою. А ще вони – геніальні, – додає продюсер. Цю рису їхнього таланту першими визнали актори Черкаського драмтеатру. Такий обмін досвідом, за їхніми словами, безцінний. Перешкоджає більш плідному спілкуванню хіба що мовний бар’єр.
Хубертус Сімхоффер, актор (Нідерланди): «Ми граємо виставу разом з вашими акторами німецькою, вони не розуміють німецької, ми не розуміємо української, доводиться робити багато зайвих рухів, виходить дуже комічно».
Перше слово, що його вивчили іноземні актори ще дорогою до Черкас – це традиційний український вигук «Будьмо!», – жартує керівник проекту Сергій Проскурня. З рештою слів усе виявилося набагато складніше…
Рік ван де Рійдт, актор (Нідерланди): «Я намагаюся запам’ятати хоча б кілька слів українською, але це ду-у-уже важко».
Не гаючи часу, виконавець ролі Оттокара Рік взявся опановувати російську. Одне слово актор вже вивчив. Ним Рік послуговується щодня, розраховуючись під час обіду у ресторані чи кафе.

Рік ван де Рійдт, актор (Нідерланди): «Счет!».
Виконавець ролі Зупана Берт Сімхоффер до життя по-українськи адаптувався досить легко. За допомогою інтернету актор дізнався, що незамінна річ у гардеробі більшості українців – спортивні штани фірми «Адідас». Тож саме їх актор і взяв із собою. І… – переконує Берт, – не прогадав. Черкасці відразу прийняли його за свого.
Хубертус Сімхоффер, актор (Нідерланди): «Мене вже двічі запитували, як пройти туди».
Студенти, натомість, поцікавилися у актора: чи сподобалася йому їхня альма-матер?
Хубертус Сімхоффер, актор (Нідерланди): «Дуже гарна будівля. Ви навчаєтеся у палаці, запам’ятайте це на все життя».
Спудеїв також цікавило питання: чи збираються актори відвідати Україну ще раз? Усі артисти відповіли: «Однозначно так». Мовляв, їм би дуже хотілося поближче познайомитися з культурою нашої країни, на що зараз у них часу, на жаль, немає.
Крістіна Хосрові, акторка (Німеччина): «Наступного разу вже точно знатиму, що брати з речей, а то цього разу довелося тягти повну валізу, як виявилося, непотребу».
Наприкінці мистецької зустрічі актори запросили студентів на відкриту генеральну репетицію постановки, що відбудеться 22 грудня. Запрошення було своєрідним – пісенним та інтригуючим.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net