Міській станції швидкої допомоги катастрофічно бракує педіатрів

Рятувати маленьких черкасців нікому. Міській станції швидкої допомоги катастрофічно бракує педіатрів. На трьохсоттисячні Черкаси – всього дві бригади медиків, які їздять на виклики до дітей. А їх має бути в кілька разів більше. Через це карету швидкої батькам із хворими дітьми подекуди доводиться чекати, замість звичних 10 хвилин, учетверо довше. Продовжить тему Вікторія Курченко.

Гостювання в батьків для родини Калашникових перетворилося на суцільний жах. Там маленькій Настуні стало зле. Тоді в дівчинки, пригадує мама, стрімко підвищувалася температура. А карета швидкої на «Хімселище» все не їхала.
Людмила Калашникова, жителька м. Черкаси: «Минут 20 не было скорой, может, больше. Мы вызываем еще раз, звоним туда, говорим, что вызвали скорую. Нам сказали ждать, машина едет. В общем, минут 40-45 мы ждали».
Медики пояснюють: як аврал, вчасно прибувати на виклики до всіх дітей просто фізично не можуть. На все місто працюють лише дві «дитячі» бригади. А має бути хоча б вдвічі більше.
Наталія Хомченкова, заступник головного лікаря Станції швидкої допомоги м. Черкаси: «На цей момент просто не вистачає фізичних осіб. У нас 7 лікарів-педіатрів на місто працює. А за штатним розписом у нас 14,5 ставки лікарів-педіатрів».
Зараз ще скрутніше. Лікарі у відпустках. Світлана Вороненко цього дня єдиний педіатр на станції.

Світлана Вороненко, лікар-педіатр Станції швидкої допомоги м. Черкаси: «Всі виклики я не можу обслужити – ні фізично, ні з часом. Нетяжкі виклики віддають фельдшерам, які працювали з педіатричними бригадами, і лінійним бригадам».

За останні п’ять років штат Станції швидкої допомоги не поповнився жодним педіатром. Фахівці лише вибувають: хто за віком, хто знаходить кращу роботу. Стимулювати молодь нічим, говорять у міському департаменті охорони здоров’я. Грошей на зарплату медикам катастрофічно бракує. Єдина надія на медичну реформу. За нею, вже з наступного року лікарі невідкладної допомоги стануть універсальними.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «Уже градація на педіатричні, терапевтичні чи кардіологічні бригади, згідно з цим наказом, повинна бути знівельована. Вони повинні пройти перенавчання, і із 2012 року загальний фах для всіх лікарів, які працюють на Станції швидкої допомоги, – це лікарі медицини невідкладних станів».
Головне, каже Олег Стадник, встигнути всіх перевчити. І щоб було кого. Бо натепер третина лікарів швидкої – пенсіонери. Ще стільки ж невдовзі ними стануть.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net