Міські дерева готують до весни

Планова обрізка зелених насаджень у місті триває. Комунальники обіцяють її завершити до початку весни. Дерева на центральній алеї міста обрізають вперше, натомість на прилеглих до бульвару Шевченка вулицях останнього разу санітарна обрізка проводилася близько семи років тому. Окрім того, на цей рік запланована також обрізка дерев, які вражені омелою. Її працівники комунального підприємства «Екологія» виконуватимуть пізніше. Більше про весняні зачіски черкаських дерев розповість Марина Лук’яненко.

По бульвару Шевченка від вулиці Смілянської до вулиці Можайського нині працюють дві бригади. Свою роботу працівники КП «Екологія» виконують покроково. Спочатку обрізають сухі або уражені хворобою гілки дерев, потім формують крону, потім – утилізують відпрацьований матеріал. Така обрізка дерев на центральній алеї міста, – зауважує головний еколог Черкас Володимир Гусаченко, – не проводилася ще жодного разу. Вперше за багато років на ці роботи нарешті знайшлися кошти у міському бюджеті. Державні мужі сподіваються на позитивний ефект.
Володимир Гусаченко, начальник управління екології МВК: «Дуже буде знижена концентрація вихлопних газів на бульварі. Ці дерева створювали своєрідний зелений коридор, і вихлопні гази накопичувалися на бульварі. Тепер вони підніматимуться вище завдяки обрізці. Буде, як кажуть, легше дихати».

Зрізані гілки за допомогою подрібнювача деревини відразу переробляють на щепу. Ця вторинна сировина застосовується черкасцями у різний спосіб. Так, у Черкаському зоопарку щепу використовують для декору та створення зручних умов у вольєрах.
Євген Ван, директор Черкаського зоопарку: «Это очень хороший материал, прежде всего он дает возможность декорировать саму вольеру. Она впитывает достаточно большое количество влаги. С одной стороны, она декорирует вольер, а с другой – впитывает влагу. И животные после дождя не выглядят мокрыми и грязными».
У зоопарку щепа створює комфорт та затишок в оселях ссавців, пташок, хижаків, вольєрах копитного ряду та тераріумі. Раніше керівництво звіринця змушене було купувати щепу, тепер зоопарк отримує її безкоштовно.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net