Місцеві вибори під питанням

Місцевих виборів не буде ані 30 травня, ані цього року загалом. Такого висновку дійшли учасники засідання нещодавно відкритого експертного клубу в Черкасах. В обговоренні взяли участь депутати обласної та міської ради, політологи та журналісти. Нагадаємо, днями Верховна Рада України скасувала свою ж постанову про призначення місцевих виборів на 30 травня 2010 року. Нової дати поки що не призначили. Думки та прогнози з цього приводу черкаських політиків – у наступному сюжеті.

Доки політики у столиці розмірковують над тим, на яку дату призначити вибори у місцеві органи влади, політики місцеві думають, що з усім цим робити. Актуальним стає питання: яким політичним силам вигідно поборотися за владу на місцях вже цього року, а яким – ні. Приміром, бютівці готові були б іти на місцеві вибори навіть 30 травня, – зазначає голова фракції БЮТ в обласній раді Анатолій Бондаренко.
Анатолій Бондаренко, депутат облради, БЮТ: «Наша політична сила готова сьогодні взяти повний реванш на місцевих виборах. Зокрема, на Черкащині – це електоральне поле демократичних сил».
Регіоналам же, навпаки, така відстрочка вигідна. Люди втомилися від постійних виборів, – наголосив присутній на засіданні Сергій Гура.
Сергій Гура, депутат облради, Партія регіонів: «Цей склад депутатів обласної ради не є найгіршим складом депутатів. У принципі, робота відбувається незалежно від політичних сил. Тому я не бачу зараз необхідності проводити вибори».

Присутні на засіданні депутати Черкаської міської ради мали однозначну думку – скасування місцевих виборів було незаконним. На думку Михайла Щербініна, скасування Верховною Радою України проведення місцевих виборів спричинена тим, що ніхто з представлених у ній політичних сил не бажає ділитися владою на місцях з новими політичними гравцями, які вже заявили про себе.
Михайло Щербінін, депутат Черкаської міської ради: «По-сути дела, борьба за власть в регионах только начинается. К сожалению, это не первый год, когда политики в нашей стране принимают решения не согласно Конституции и закона, а согласно целесообразности своей конъюнктурной».
Проте щодо дати у думках виникли розбіжності. Станіслав Сахно вважає, що 30 травня все одно б явка виборців була малою.
Станіслав Сахно, депутат Черкаської міської ради: «Абсолютно було зрозуміло, що на тридцяте травня виборець не прийде. Люди підуть – хто на городи, хто відпочивати – це зрозуміло. Зрозуміло, що цих виборів не повинно було бути 30 травня».
Більшість присутніх висловила думку, що цього року виборів до місцевих органів влади не буде взагалі. Представник дослідницько-аналітичного центру «Енігма», колишній КВУшник Юрій Сас виловив думку, що місцеві вибори повинні відбутися не пізніше березня наступного року.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net