Ми – не одинокі в Усесвіті? Учені НАСА дійшли висновку, що в нашій галактиці існують мільярди потенційно населених планет. Дані вдалося отримати завдяки космічному телескопу «Кеплер».
Щоп’ята планета в нашій галактиці Чумацький шлях має потрібний розмір і необхідне розташування для наявності там води, а отже, і життя. Такого висновку дійшли вчені НАСА, дослідивши системи, подібні до нашої Сонячної. Цей висновок зроблений на основі даних із космічного телескопа «Кеплер», які збирали протягом трьох років. Вони показують, що в нашій галактиці є не менше восьми мільярдів потенційно населених планет. Ця кількість значно збільшується, якщо враховувати також планети, які обертаються довкола холодніших, аніж наше Сонце, червоних карликів. Такого типу зірки є для Чумацького шляху дуже поширеними. Головним завданням телескопа було знайти невеликі коливання світла, що лине від 150 тисяч зірок у сузір’ї Лебедя. Після 34 місяців досліджень експерти дійшли висновку, що 22% аналогічних Сонцю об’єктів мають супутники, схожі на Землю, які віддалені від цих зірок на потрібну відстань для наявності на планеті води.
Телескоп «Кеплер» функціонував на земній орбіті з 2009 по травень 2013 року, після чого вийшов із ладу. За час своєї роботи він дав змогу зібрати дані про більш аніж 3,5 тис. екзопланет, а також виокремити 104 кандидати, які розташовані на потрібній відстані від своїх зірок для існування на цих планетах життя.