“Мільйони не можна використати, їх можна просто вкрасти…”

Про корупцію, лобіювання та свободу слова говорили депутати на п’ятничній сесії обласної ради. Крім цього, вони затвердили звіт про виконання обласного бюджету та перерозподілили додаткові кошти. Майже 5 мільйонів гривень розподілили між розпорядниками на виконання тих чи інших програм. Наприклад, на ремонт неврологічного та сурдологічного відділень обласної лікарні виділено понад 330 тисяч гривень, 1 млн. гривень – на реконструкцію Будинку культури в селі Водяники, 850 тисяч гривень – на ремонт покрівлі дошкільного закладу «Зірочка» у місті Чигирин. Про що говорили депутати на сесії та як ділили гроші – детальніше у наступному сюжеті.

На розгляд тридцятої сесії обласної ради виносилося близько сорока питань. Та найважливішим і найскандальнішим виявилося, звичайно, бюджетне питання. Станом на 9 місяців цього року область посідає восьме місце за темпами надходжень до бюджету. Отже, вдалося розжитися ще на додаткових чотири мільйони сімсот тисяч гривень, які з’явилися внаслідок перевиконання дохідної частини бюджету по загальному фонду. Стосовно розподілення цих коштів і виникли найбурхливіші дискусії серед депутатів. Серед іншого, мільйонні суми пропонувалося виділити на ліквідацію екологічних катастроф та озеленення. В окремих депутатів ці пропозиції викликали подив.
Любов Майборода, депутат обласної ради: «З 20-ти до 420-ти тис. грн пропонується збільшити видатки на розчистку річки Рудка с.Степанки,

лобіює фракція БЮТ депутат Станіслав Овчаренко. За місяць до кінця року з’являється інший об’єкт – очисні споруди Корсунь-Шевченківського району – пропонується виділити 706 тисяч гривень, 1 мільйон 44 тисячі гривень в грудні пропонується виділити на озеленення міст».
По більшості цих об’єктів, зазначила депутат Майборода, навіть немає відповідної технічної документації. Вона звинуватила багатьох депутатів в корупційних діяннях та лобіюванні власних інтересів. На що отримала відповідь:
Михайло Мушієк, депутат обласної ради: «Я не корупціонер, гроші я лобіюю, лобіюю – це питання. Я не корупціонер, а Любові Володимирівні хотів би нагадати, що депутат для того і є депутат, щоб лобіювати питання міста та району».
Деякі пропозиції депутатів, за які в підсумку таки проголосували, викликали б подив не лише в пані Майбороди.
Михайло Мушієк, депутат обласної ради: «Зняти з придбання будівельних матеріалів для ремонту фізіотерапевтичного відділення 1-ї міської лікарні 5 тисяч гривень та направити на видання ювілейної пам’ятної книги про бойовий шлях та дислокацію в післявоєнний період на землі Тараса і Богдана 41-ї гвардійської танкової дивізії м. Черкаси».
Кошти таки перерозподілили, але не всіх цей розподіл задовольнив.
Олександр Вєтров, депутат обласної ради: «За один місяць до закінчення року мільйони не можна використати, їх можна просто вкрасти. А тоді, коли потрібен дріб’язок, – не дають».
Протягом сесії народні обранці ухвалили ще чимало корисних для черкащан питань. Проте й про себе, звісно, не забули.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net