Миколаєве Чудо

19 грудня Православні християни шанують пам’ять великого святого – Миколи Чудотворця. Миколай жив за часів імператора Костянтина у ІV ст. нашої ери. Він віддавав своє майно бідним і чинив тільки добро. За своє милосердя Миколай заслужив у Бога винагороду – благодать творіння чудес. Після смерті його визнано святим. Люди нарекли його Великим Чудотворцем. Також Миколай вважається покровителем дітей, моряків та торговців.

Святий Миколай – християнський святий, відомий всім як Миколай Чудотворець. Легенда оповідає: Він змалку щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Вдачею був тихий, незлостивий. Він приходив на допомогу бідним знедоленим людям у найскрутніші хвилини життя. В Україні ще з давніх-давен відзначали свято Миколая з особливим шануванням. Його вважали перш за все покровителем і заступником дітей. Саме тому дітлахи полюбляють це свято найбільше.

Отець Андрій: «Особливо діти вшановують цього Святителя. В цей день вони вірять, що він приносить їм подарунки». Тому що він справді приносить подарунки, якщо хтось звертається до нього з молитвою і щиро просить, то він обов’язково з молитвою звертається до Бога і вимолює у Бога те, за чим ми до нього зверталися і просили».

До Дня Святого Миколая вихованці недільної школи Свято-Троїцького собору готують виставу, яку із задоволенням потім зіграють для дорослих.

Діти з великим нетерпінням чекають на свято. Вони вірять, що Миколай покладе їм під подушку подарунки. А тому напередодні Свята пишуть листа зі своїми бажаннями.

Маша, вихованка недільної школи Свято-Троїцького собору: «Ми напишемо лист до Раю. Ми чекаємо Святого Миколая. Ми чекаємо Вас, янголятка, а підпишемось – хлопчики й дівчатка».
Восьмирічна Аня понад усе полюбляє робити чудернацькі вироби з паперу. А ще – гратися з ляльками. Дівчинка вже другий місяць живе в дитячому притулку «Теплий дім». Вона з нетерпінням чекає суботнього ранку. Про Святого Миколая знає змалечку.

Аня, 8 років: «Святий Миколай – це той, хто людям допомагає. Він неслухняним діткам приносить різочки, а слухняним – подарунки».

Цього року, – говорить Аня, – вона була слухняною дівчинкою. Тож під своєю подушкою сподівається знайти подарунок. Святому Миколаю Аня вирішила надіслати листа. Спершу все ретельно обдумує – і береться за написання. Декілька хвилин – і листівка вже готова.

Аня, 8 років: «Добрий день, Святий Миколаю. Мене звуть Аня, мені 8 років. Я дуже хочу, щоб мені подарували ляльку і візочок. Я зараз із сестричкою в притулку «Теплий дім».

Мрії дівчинки обов’язково збудуться, – переконує координатор акції «Святий Миколай живе в кожному з нас». Ось це лише частина подарунків, які придбали черкасці маленьким мрійникам.

Андрій, координатор акції: «На сьогодні ми зібрали уже близько 450 подарунків. І наш збір триває до 28 числа».

Цьогоріч, – говорить Андрій, – черкасці охоче беруть участь в благодійній акції.

Андрій, координатор акції: «Найактивніше залишають подарунки останнім часом у «Будинку торгівлі». Також ми збираємо гроші, на які потім купимо подарунки. Найактивніше гроші залишають в «Екваторі».

Відтак жодне з дитячих прохань не залишиться поза увагою.
У Черкаському обласному притулку для дітей «Теплий дім» на Святого Миколая чекають з особливим нетерпіння. Адже тут, хоч і тимчасово, та все ж знайшли свій прихисток маленькі діти із складними долями. У кожного з дев’ятнадцяти нинішніх вихованців своя життєва історія.

Володимир Скляренко, 10 років: «Я через сімейні обставини тут. Просто мама пішла від мене. Я залишився з бабусею і дідусем, а мама поїхала».

Рамін Насіров, 13 років: «В мене мати померла в кінці літа. І поки моя доля вирішується. Хрещена хоче стати моїм опікуном».

Мешканці «Теплого дому» про Святого Миколая знають не з чуток і попри все вірять у його здатність творити дива. Адже бажання у цих дітей особливі.

Володимир Скляренко, 10 років: «Святий Миколай – це той, хто розносить дітям подарунки, дарує людям життя, радість, любов. У мене найбільше бажання, щоб мені Миколай приніс… навіть не знаю, що й сказати. Я хочу найдужче в житті бути з татом і з мамою».

Аби подарувати цим дітям якомога більше радості, тепло і такі нечасті у їхньому житті дарунки, Святий Миколай завітав до притулку не сам, а разом із добрими дорослими.

Мирослава Бондар, директор Черкаського обласного притулку для дітей «Теплий дім»: «Дуже приємно, що в нас є друзі в місті і в області, які нас не забувають. Найбільшими друзями ми вважаємо «ПриватБанк», який буває в нас на кожне свято».

Тож і на Святого Миколая працівники «ПриватБанку» завітали не з порожніми руками. А принесли дітворі ласощі та новий телевізор.

Богдан Вітюгов, заступник директора ЧГРУ «ПриватБанку»: «Уже стало доброй традицией, что мы посещаем приют. Сегодня коллектив Уманского отделения тоже посетил приют. Мы делаем ценные подарки, и есть прекрасная возможность подарить частичку тепла. И от этого самим становится теплее».

А вихованці «Теплого дому» дякували благодійникам чудовою концертною програмою і радісними усмішками.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net