додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Мамографія в Черкасах дешевшає

Мамографія в Черкасах дешевшає

0

Базікати – дорого
За телефон доведеться платити більше. Про це пише «Акцент». Днями частина абонентів «Укртелекому», телефони яких підключені до застарілих аналогових АТС(сучасніші – цифрові), отримала від компанії повідомлення про те, що з 1 березняв них припиняється посекундна тарифікація місцевих дзвінків і вводиться фіксована абонплата. Причина – застаріле устаткування почасового обліку, яке демонтують. Зараз містяни,які користуються стаціонарним телефоном, вносятьу місяць 19,73 грн. абонплати. При цьому вони мають право на 200 хв. розмови. Невелика частина абонентів і зараз платить фіксовану абонплату – 27,02 грн. Тепер їхня кількість значно виросте.

Мамографія дешевшає
Мамографіяв Черкасах дешевшає, повідомляють «Вечірні Черкаси». Тепер зроблені на мамографі рентген-знімки можна носити на флешці й надсилати інтернетом. Цифровий перетворювач до мамографа запрацював у поліклініці обласного онкодиспансеру. Апарат дає можливість виявляти новоутворенняв молочній залозі, розміром 50 мікрон, і при цьому не потребує витрат на плівку. Ця апаратура дозволяє зробити обстеження швидшим, якіснішим, здешевити його. Окрім того, цифрове зображення – це не плівка, яка псується з часом, губиться пацієнтами. Таке зображення можна співставляти, накладати одне на одне, щоб відслідкувати зміни в залозі.

Гроші на лікарню
Фермери одинадцяти сіл Лисянськогота Жашківського районів збирають гроші на збереження стаціонару у Виноградській дільничній лікарні, що на Лисянщині. На утримання закладу в бюджеті району бракує 100 тисяч гривень. Про це пише «Газета по-українськи». З нового року всі сільські медичні заклади фінансуються з районних бюджетів. Така вимога нової редакції Бюджетного кодексу. Крім того, дільничні сільські лікарні мають перетворитина амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Фактично амбулаторії виконуватимуть ті самі функції, але не матимуть стаціонару. До Виноградської лікарні не можнаставитися за шаблоном, – каже голова Лисянської районної ради Анатолій Лисичкін. – Тут особлива специфіка. З Винограду до райцентру – 30 кілометрів. А з найдальших сіл – Розкошівки, Мар’янівки, Федюківки – 40-45.
Імена
Про найбільшпоширені на Черкащині імена пише «Черкаський край». За інформацією органів реєстрації актів цивільного стану, торік при реєстрації дітей найчастіше використовувалися жіночі імена Анастасія, Софія, Дар’я (Дарина), Діана, Тетяна, Марія, Єлізавета та Анна (Ганна). Серед чоловічих популярними були Кирило, Назар, Максим, Андрій, Артем та Данило. У Черкаській області загалом спостерігається домінування цих імен.Із нетрадиційних для нашої області торік були привласнені такі імена, як Даніела, Евеліна, Ерік, Карім та Ельдар.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version