додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Малюнки замість матюків

Малюнки замість матюків

0

Нецензурщина на паркані. Черкаські огорожі страждають від горе-писак. Їхні непристойні «шедеври» можна побачити навіть у самому центрі міста. Найчастіше під руку хуліганів потрапляють паркани та стіни безгосподарних об’єктів. Та нерідко вони псують своїми розписами новобудови, житлові будинки та навіть освітні заклади. Найбільш дієвим способом боротьби з писаною нецензурщиною поки що лишаються штрафні санкції від муніципальних інспекторів та ініціативні художники, які замальовують писанину хуліганів. Чи є шанс в обласного центру коли-небудь отримати благопристойний вигляд, досліджувала Юлія Доброскок. Далі – спеціальний репортаж.

Олександр, житель м. Черкаси: «Вот на это все смотреть не приято. Такие надписи. Язык не поворачивается такое прочитать. А дети ходят, смотрят…».

Діти не лише дивляться, а й читають. Черкасець Юрій зі своїм малим онуком уже й соромиться ходити містом.

Юрій, житель м. Черкаси: «Такие вот красавцы ходят, читают, а потом ходят и рассказывают».

Іван, школяр: «Інколи іду та соромно читати… хтозна що написано».

Уздовж і впоперек розписані різними непристойностями здебільшого паркани поблизу незавершеного будівництва, кажуть муніципальні інспектори. Зловити за руку горе-писаку надзвичайно важко. Ті переважно «творять» уночі. Тож відповідальність за всі написи несе лише сам власник паркана. З початку року за порушення правил благоустрою адміністративна комісія розглянула вже більше 40 протоколів.

Ігор Кіта, заступник директора департаменту муніципальної інспекції МВК: «Розміри штрафів за вказане правопорушення великі. Для фізичних осіб – 340 – 1360 грн., юридичні 850 – 1700 гривень.

Та найбільше «народної творчості» на парканах і стінах безгосподарних об’єктів. У цьому випадку знайти винного – майже нереально.

Микола Кудрявцев, керуючий справами МВК: «Проблема в тому, що в кожного об’єкта Черкас (земельної ділянки, скверу) має бути власник. Як показують наші дані, навіть не проведена інвентаризація всіх об’єктів».

Написів на стінах і парканах скоро неодмінно побільшає, кажуть муніципальні інспектори. У розпалі передвиборча кампанія. Тож поряд із матюками з’являться ще й політичні гасла.

Ігор Кіта, заступник директора департаменту муніципальної інспекції МВК: «З досвіду минулих років можу сказати, що їх кількість буде зростати. Ми бачимо по місту написи, затерті від попередніх виборчих компаній».

Місію покращити зовнішній вигляд міста взяли на себе черкаські студенти-художники. Почали митці з бетонної огорожі, що на Замковому узвозі. Яскравими фарбами юні ентузіасти замалювали там усі, що були, непристойності.

Наталія Кочіна, старша будинку по Замковому узвозу, 1: «Паркан був розмальований нацистською символікою, ненормативною лексикою. Люди йшли, дивилися діти. Всі обурювалися».

Ще рік тому доклав рук до парканової творчості і Олександр. Він розмалював занедбаний бетонний паркан біля Черкаського онкодиспансеру.

Олександр Булла, художник: «Это огромная стена. Она была в ужасном состоянии, с трещинами…».

Щоби черкаські паркани та стіни прикрашали малюнки, а не матюки, не проти й міські чиновники. Проте, кажуть, набагато краще було б, аби така ініціатива йшла від самих власників. Тож поки що більш-менш пристойне обличчя міста забезпечується переважно лише роботою муніципальних інспекторів, окремими художниками-ентузіастами та свідомими містянами, які не псують зовнішній вигляд Черкас.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version