«Лускунчик» побував у Черкасах! Балет за мотивами однойменної казки Ернеста Гофмана на черкаській сцені виконали зірки Санкт-Петербурзького театру. Масштабні декорації, розкішні костюми, висококласна хореографія та режисура – все це потішило черкаського глядача. «Лускунчик» у залі Черкаського палацу культури зібрав аншлаг.
Черкаси – шосте українське місто, куди з гастролями завітали зірки Санкт-Петербурзького балету. Новорічна феєрія на дві дії зібрала в Черкаському палаці культури «Дружба народів» відданих шанувальників високого мистецтва. Вільних місць у залі не було.
Такий ажіотаж навколо постановки танцівникам до вподоби.
Володимир, соліст Санкт-Петербурзького балету: «Мы – славянский народ, потому очень приятно, что нас так хорошо принимают».
Сюжет балету Чайковського знайомий усім ыз дитинства. Реальність у постановці переплітається з казковою фантазією. За сюжетом, у будинку дівчинки Маші в очікуванні лялькової вистави збираються гості. Вони виконують ролі Ляльки, Солдатика, Лускунчика й Короля. У другій частині балету дія відбувається вже в чарівній країні.
Головні партії в постановці виконують солісти Санкт-Петербурзького Маріїнського театру Марія Макарова та Дмитро Завалішин.
Дмитро Завалішин, соліст Санкт-Петербурзького балету: «Чтобы донести роль до зрителя, нужно быть похожим на принца и передать сказочную атмосферу спектакля».
Увійти в образ, за словами виконавиці ролі рожевої ляльки – балерини Наталі Мірошник, – допомагають художній керівник, грим, костюми.
Наталя Мірошник, солістка Санкт-Петербурзького балету: «Подготовка к спектаклю, грим, костюмы, очень много нужно для этого времени, чтобы потом еще и хорошо выступать».
Професійні танцівники, задіяні в «Лускунчику», запевняють: у життєствердній постановці балету Петра Чайковського танцювати – одне задоволення. Гармонійні мелодії зачаровують, а вишукані костюми тішать око. До речі, вперше в історії світового балету «Лускунчик» поставили саме артисти Санкт-Петербурзького балету, 119 років тому.