додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Літній «снігопад» у Черкасах

Літній «снігопад» у Черкасах

0

Літній «снігопад» у Черкасах. Місто в полоні пухнастої небезпеки. Тополиний пух повсюди. В алергіків жахлива пора. Лікарі констатують пік полінозу. За останні кілька років хворих із таким діагнозом побільшало на третину. Чи винен у цьому тополиний пух та як розпізнати алергію на пилок, а головне – як убезпечити себе від алергії, розповість Ольга Скорик у сюжеті із циклу «На замітку».

Сезон тополиного пуху стартував. Черкаси потопають у літньому снігопаді. Явище красиве, утім небезпечне. Алергологи заспокоюють.
Катерина Щербата, лікар-алерголог: «Він не шкідливий. Просто його візуально бачить люди та кажуть, що це алерген. Зараз саме період цвітіння трав. У відсотковому відношенні до всієї алергії на пилок дерева –7-10%. Найбільший відсоток алергії, коли цвітуть лугові трави».
Пилок тимофіївки, пирію, лісохвосту та злакових куди небезпечніший, аніж пух тополі. Останній подразнює слизову лише ззовні. У той час, як дрібні часточки цвітіння трав проникають до організму. Та транспортує цей небезпечний алерген саме тополиний пух. Двадцятирічній Наталії симптоми пилкової хвороби знайомі з дитинства.
Наталія Губенко, алергік: «Як тільки починається розквіт усього, в мене алергічний риніт. Закладений ніс, очі сльозяться. Трішки рятуюся таблетками».
Лікарі-алергологи в один голос закликають утриматися від самолікування. Якщо у вас безпідставне чхання, набряки в носі, свербіж шкіри й очей і це повторюється в один період, то з такими симптомами пряма дорога до алерголога.

Катерина Щербата, лікар-алерголог: «Воно само не зникає. При загостренні людина отримує протиалергічні таблетки. З настанням холоду клініка зникає, людина заспокоюється. Далі загострення знову. Але вже може важче перебігати. З кожним роком розширюється спектр алергенів».
Аби з’ясувати, на що саме реагує ваш організм, потрібні спеціальні проби. Людмила Олексіївна приїхала аж із Корсуня.
Людмила Олексіївна, алергік: «Ви знаєте, деякі нормально, а деякі вже печуть. І бачу, що красненько зверху, аж хочеться роздерти. Весь час кашляю, весь час, тільки літо – нежить».
І таких під кабінетом алерголога щодня до двох десятків. Аби не стати черговою жертвою полінозу, варто запам’ятати прості правила. Якомога менше перебувати на вулиці, утриматися від поїздок на природу та до річки. Особливо небезпечний період із 5 до 11 ранку. Це пік викиду пилку.
Катерина Щербата, лікар-алерголог: «У будинку та квартирі не повинно бути протягів. Якщо відчинене вікно, то з одного боку завішувати мокрою занавіскою, не вмикати кондиціонер у цей період, коли максимальна концентрація пилку, зокрема й у вітряну пору».
Поліноз диктує і свою дієту. Не варто вживати меду, хлібобулочних виробів, ковбас, пива та пшеничної горілки, а також солодощів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version