Ліквідацію надзвичайної ситуації на «АЗОТі» відпрацьовували черкаські рятувальники

Надзвичайна ситуація на «АЗОТі». Вибух, пожежа, розгерметизація ємності та викид 20 тонн рідкого аміаку. Десяток потерпілих. Такою була легенда першого етапу командно-штабних навчань черкаських рятувальників. Такі влаштовують раз на 5 років. Спостерігати за діями еменесівців прибули колеги з інших областей і директор департаменту цивільного захисту МНС України. Як рятували «АЗОТ» і місто від надзвичайної ситуації еменесівці – бачила Ольга Скорик.

На хімічному гіганті ПАТ «АЗОТ» трапилася надзвичайна ситуація. Під час проведення вогневих робіт у цеху з виготовлення рідкого аміаку розгерметизувалася ємність із мастилом. Вибух і пожежа. Троє працівників загинули та ще з десяток опинилися у вогняній пастці та під завалами. Таку легенду для командно-штабних навчань вигадали еменесівці. Звідусіль до місця аварії поспішають пожежні автівки та карети швидкої.

Вогнеборці намагаються загасити пожежу та врятувати потерпілих, що опинилися на верхніх поверхах будівлі. На заваді евакуації чорний їдкий дим та полум’я. Після успішної операції еменесівці розкривають всі карти.

Олександр Линник, начальник караулу ДПРЧ-19: «Загроза вибуху була, задимлення сильне. Евакуація людей із висоти. Це важке завдання. У принципі, впоралися нормально. Четверо потерпілих було. Усі живі-здорові».

Та доля підкидає чергове випробування. Під завалами опинилися кілька азотівців. Їм на допомогу поспішають рятувальники.

Точно встановити місце перебування потерпілих вдалося кінологічній групі Академії пожежної безпеки. Лабрадорів три роки готували в Німеччині.

Дмитро Лисичко, начальник пожежно-рятувальної частини Академії пожежної безпеки: «Промислові будинки більш небезпечні. Здебільшого, щоб не постраждали люди, запускають собак, які повинні знайти потерпілого».

На цьому випробування для черкаських еменесівців не закінчуються. Через аварійну зупинку технологічного процесу, в цистерні виник надлишковий тиск і розгерметизація. У навколишнє середовище потрапило 20 тонн рідкого аміаку. Хімічно забруднена хмара рухається в напрямку Черкас. Під загрозою життя містян. До справи беруться хіміки-рятувальник. На них костюмів і обладнання до 20 кг ваги.

Володимир Руденко, командир відділення ВРЗ: «Перед нами поставили завдання – провести розвідку, надати допомогу потерпілим, вивести їх із загазованого середовища».

Аби впоратися із надзвичайною ситуацією на «АЗОТі» та не допустити її поширення на місто, всім загонам черкаських рятувальників знадобилося менше півгодини.

Василь Стоєцький, директор департаменту цивільного захисту МНС України: «Техніку задіяли спеціалізовану. Спрацювали дуже оперативно пожежники. Працювала хімічна розвідка. Щодо хімічного напряму, то відповідні підрозділи також виконали своє завдання. Кінцева оцінка буде поставлена, зважаючи на те, як посередники доповідять про дії кожної ланки».

Натомість міський голова, як керівник цивільного штабу, має зауваження щодо оперативності інформування.

Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Щодо оповіщення, то міські служби спрацювали ефективно та швидко, а що стосується оперативності служби «Укртелекому», то є в мене питання та сумніви: наскільки ми можемо бути спокійним, що мине все якісно. Обов’язково відбудеться розбір польотів».

Голова правління ПАТ «АЗОТ» Віталій Скляров діями рятувальників задоволений. Щоправда, пообіцяв подібного в житті не допускати.

Віталій Скляров, голова правління ПАТ «АЗОТ»: «Это не конфетная фабрика. Это химическое предприятие. Единственное, наверное, в области, которое имеет такие опасности. Но, у нас периодически проводятся обучения, тренировки со всеми частями. Поэтому я хочу заверить город, что при возникновении каких-либо ЧП наши службы сработают оперативно и за пределы предприятия авария не будет распространена».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net