Ліквідація райрад

З наступного року у Черкасах більше не буде Соснівської та Придніпровської райрад. За це проголосували міські депутати на позачерговій сесії. Тобто після закінчення терміну повноважень Соснівської та Придніпровської районних рад 5 скликання, представницьких органів більше не утворюватимуть. Черкаси – це не єдиний обласний центр без районних рад. В Ужгороді, Івано-Франківську, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку вже понад 10 років немає районних рад. У такий спосіб міста зменшують витрати на утримання апарату і спрямовують кошти на вирішення міських проблем.

Юлія Кропива, кореспондент: «Приміщення є, люди – на роботі, але фактично районні ради вже пакують валізи. Вже у наступному році ні Соснівської, ні Придніпровської рад не буде. Міські депутати розігнали представницькі органи майже одноголосно».
Так міські депутати розправилися з райрадами. Для цього й скликали позачергову сесію. Явка депутатів – майже стовідсоткова. Суперечливе питання не залишило нікого байдужим.
Ігор Калашник – депутат міськради: «Якщо за 12 років черкащани вже вивчили це питання, і прийняли рішення, то ми повинні це рішення втілювати в життя».
Бути чи не бути райрадам вирішували впродовж 10 років. Прийняті рішення оскаржували в судах. Лише тепер депутати сподіваються, що поставили жирну крапку. Початок був півстоліття тому. Тоді райради утворили, щоб регулювати економічні процеси в місті.

Василь Маринкевич, секретар міської ради: «Місто розвивалось. Місто великої хімії. Створювали для управління підприємств, які розвивалися».
Сьогодні, в період кризи, місто кожну копійку рахує. Тож вирішили заощаджувати. Цього разу – на радах.
Лілія Маліщук, начальник організаційного відділу МВК: «Враховуючи життєві процеси, потрібно не утворювати Соснівську та Придніпровську райради. Це забезпечить економію, адже видатки на заробітну плату є суттєвими».
Мер Сергій Одарич запевнив громадськість: ліквідація райрад не вплине на функціонування районів. Соснівка та Придніпровка працюватимуть. Але вже під керівництвом адміністрації.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Протягом 2 місяців буде створюватися проект. Я запрошую всіх узяти участь в обговоренні щодо утворення адміністрацій виконавчих органів у цих районах».

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут