Лікарня стане підприємством

Центральна районна лікарня незабаром може стати комунальним підприємством. Таку реорганізацію затіяла районна влада. Мовляв, нинішні умови вимагають реформування системи надання медичної допомоги. Першопрохідцем подібної реорганізації у Черкасах є П’ята міська поліклініка. На сьогодні вона вже функціонує як комунальне некомерційне підприємство. Працівники Центральної районної лікарні не в захваті від перспектив реформи. Натомість адміністрація закладу переконує: всі зміни на краще. Аргументи обох сторін чула Вікторія Курченко.

Вже майже місяць у Центральній районній лікарні тривають дискусії. Винна в тому – пропозиція влади реорганізувати лікарню на комунальне підприємство. На сьогодні вона перебуває лише у комунальній власності районної ради. Адміністрації така ідея до вподоби. Мовляв, для цього є об’єктивні передумови.
Василь Крот, головний лікар Центральної районної лікарні: «По-перше, недостатнє фінансування, по-друге – низька заробітна плата, по-третє – недостатній кадровий потенціал».
Раніше всі кошти надходили до лікарні цілеспрямовано з бюджету: фіксована сума на зарплату, енергоносії, решта – на розвиток. За умов реформи, керівник самостійно визначатиме, скільки він має на що витратити. Змін зазнає й фінансування лікарні.
Василь Крот, головний лікар Центральної районної лікарні: «Зараз ми не маємо права нормально заробляти, мається на увазі заробляти, а

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net