Лікарі звітують: народжуваність – росте, медпрацівників – бракує

Для галузі охорони здоров’я України 2009-й рік виявився нелегким. Напруженим він був і для Черкащини. Фінансова криза, сюрпризи нового «каліфорнійського» грипу мало не вибили медичну галузь з колії. Минулого року видатки на охорону здоров’я дещо збільшились і становили понад 700 млн. гривень. Проте вони дозволили покрити фінансові потреби галузі лише на 60 %. Та незважаючи на труднощі, більшість завдань в галузі охорони здоров’я Черкащини, на думку медиків, виконано. Покращились і основні показники здоров’я населення.

Упродовж минулого року лікарі констатують покращення багатьох показників здоров’я. Так, рівень онкологічної захворюваності населення області стабілізувався. Знизилась кількість хворих на туберкульоз. Серед позитивних показників – збільшення народжуваності. Так, у 2009 році на світ з’явилося більше 12,5 тис. немовлят. Серед негативних же показників – зростання кількості ВІЛ-інфікованих. Лідируючі позиції утримує і гіпертонічна хвороба. Окрім проблем здоров’я населення, є проблеми і в самій медичній галузі. Так, неабиякою перешкодою її розвитку залишається недостатня кількість медпрацівників.
Юрій Кувіта, начальник ГУ охорони здоров’я: «Складною залишається ситуація з медичними кадрами. Так, за минулий рік чисельність лікарів знизилась на 35. Дефіцит лікарських кадрів становить 1535 осіб».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net