Лід на Меркурії

Науковий прогрес. Американські вчені виявили на Меркурії справжній лід. І хоча ця знахідка не підтверджує, що на цій планеті коли-небудь існувало життя, вона допоможе науковцям розгадати, як з’явилося життя на Землі. Деталі – в сюжеті.

 

На Меркурії – планеті Сонячної системи, яка найближче розташована до світила, – можуть бути величезні запаси льоду. 29 листопада учені НАСА представили результати свого дослідження, яке проводили за допомогою зонду «Мессенджер». Незважаючи на те, що температура більшої частини поверхні планети вдень перевищує 300 градусів за Цельсієм, на Меркурії існують ділянки, до яких сонячні промені практично не доходять. Ось на цих ділянках (а точніше у кратерах) і виявлено речовину, яка, найімовірніше, є льодом під невеликим шаром пилу. Також були знайдені органічні речовини.

Шон Соломан, керівник програми «Мессенджер»: «Це підтверджує припущення, що ці відкладення – свого роду лід, що зберігся в постійно вкритих тінню регіонах» .

Як вважають учені, речовини потрапили на планету мільйони років тому в результаті зіткнень із кометами й астероїдами. Зонд «Мессенджер» запущений до Меркурія у 2004 році. Нині він крутиться на орбіті планети. Свої дані отримав завдяки лазеру, яким вимірювалися відбивальні властивості речовин. Незважаючи на відкриття, учені говорять, що на планеті навряд чи колись існувало життя. Проте вони вважають, що ця знахідка допоможе їм розгадати процес зародження життя на Землі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net