Новини на ВІККАВіККА-новиниКупальські традиції

Купальські традиції

-

- Advertisment -

З 6 на 7 липня українці відзначатимуть свято Івана Купала. За традицією, хлопці та дівчата збираються в лісі поблизу річки. Танцюють навколо вогнища та стрибають через вогонь. Дівчата ворожать, кидаючи вінки у воду. А найсміливіші українці до ранку шукають цвіт папороті.

Івана Купала – це свято очищення перед жнивами. Шануючи святого Івана Хрестителя, українці збираються докупи, щоб перед відповідальним хліборобським періодом очиститися духовно та фізично.
Світлана Китова, доктор культурології, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Хлопці рубали дерева (частіше вербу) і встановлювали її. А ввечері було нічне святкування».
Атрибутами свята є першоджерела життя на землі – вогонь та вода.
Найсокровенніший обряд на Івана Купала – це ворожіння. Дівчата кидають вінки у воду. Куди вінок попливе, звідти – й доля. Етнограф Світлана Китова не схвалює сучасні традиції, які перетворили цей інтимний обряд на всезагальний.
Світлана Китова, доктор культурології, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Деякі нерозумні організатори перетворили це на театралізоване дійство. Сучасні дівчата шикуються в шеренгу, кидають вінки. Це неправда, це свята брехня».
А от інший обряд – справді всезагальний. Біля річок запалюють вогнище, а всі охочі стрибають через нього.

Світлана Китова, доктор культурології, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Коли закінчується ніч – не можна гасити вогнище, хай дотліє, як і дотліє те зло, що є в людини».
Шукають на Івана Купала і квітку папороті. За легендою, хто її знайде, може бачити крізь землю та розуміти мову тварин і земноводних.
Квітка папороті може показати й шлях до скарбу. Утім, етнографи не пам’ятають жодного випадку збагачення в такий спосіб, як і не знають всіх мотивів проведення того чи іншого обряду. В українській етнографії ще багато «білих плям», пов’язаних з Івана Купала.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині продають спиртовий завод, який не працював 14 років

Фонд державного майна України виставив на продаж майновий комплекс державного підприємства «Кам’янський спиртогорілчаний комбінат». Підприємство знаходиться в Камянці, Черкаської...

У Черкасах правоохоронці повернули розгублену жінку додому

Учора, близько 14:00, на гарячу лінію 102 надійшло повідомлення про загублену людину на залізничній станції у Черкасах. Про це...

Цікаве:

Як обрати ігровий автомат для гри на гроші?

Віртуальні гральні заклади пропонують величезний вибір ігрових автоматів, серед...

Якісний звук у бездоганному виконанні: 3 популярні моделі навушників з вушками

Якщо ви — креативна особистість і полюбляєте виділятися з...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x