Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниКупальські традиції

Купальські традиції

- Advertisment -

З 6 на 7 липня українці відзначатимуть свято Івана Купала. За традицією, хлопці та дівчата збираються в лісі поблизу річки. Танцюють навколо вогнища та стрибають через вогонь. Дівчата ворожать, кидаючи вінки у воду. А найсміливіші українці до ранку шукають цвіт папороті.

Івана Купала – це свято очищення перед жнивами. Шануючи святого Івана Хрестителя, українці збираються докупи, щоб перед відповідальним хліборобським періодом очиститися духовно та фізично.
Світлана Китова, доктор культурології, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Хлопці рубали дерева (частіше вербу) і встановлювали її. А ввечері було нічне святкування».
Атрибутами свята є першоджерела життя на землі – вогонь та вода.
Найсокровенніший обряд на Івана Купала – це ворожіння. Дівчата кидають вінки у воду. Куди вінок попливе, звідти – й доля. Етнограф Світлана Китова не схвалює сучасні традиції, які перетворили цей інтимний обряд на всезагальний.
Світлана Китова, доктор культурології, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Деякі нерозумні організатори перетворили це на театралізоване дійство. Сучасні дівчата шикуються в шеренгу, кидають вінки. Це неправда, це свята брехня».
А от інший обряд – справді всезагальний. Біля річок запалюють вогнище, а всі охочі стрибають через нього.

Світлана Китова, доктор культурології, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Коли закінчується ніч – не можна гасити вогнище, хай дотліє, як і дотліє те зло, що є в людини».
Шукають на Івана Купала і квітку папороті. За легендою, хто її знайде, може бачити крізь землю та розуміти мову тварин і земноводних.
Квітка папороті може показати й шлях до скарбу. Утім, етнографи не пам’ятають жодного випадку збагачення в такий спосіб, як і не знають всіх мотивів проведення того чи іншого обряду. В українській етнографії ще багато «білих плям», пов’язаних з Івана Купала.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас