Яскраве етно-шоу від нащадків козаків-переселенців. Учасники Кубанського козачого хору вихідними дали концерт у Черкасах. Глядачів дивували танцями зі зброєю та виконанням давніх українських пісень. Кубанський хор унікальний за своєю хореографією та історичною достовірністю, кажуть про нього фахівці. Як черкасці зустрічали російський колектив – бачила Олена Берестенко.
Вони подолали десять тисяч кілометрів, аби дати один концерт у Черкасах. В Україну не їдуть, як у гості. Радше – як до рідної домівки. Бо українців, кажуть, мають за братів.
Віктор Вишневський, заступник директора Кубанського козачого хору: «Мы – предки тех козаков, которые 200 лет назад ушли с острова Хортица и основали 43 куреня на Кубани».
Нащадків вихідців із Запорізької Січі в Черкасах зустрічають концертом на Соборній площі. Частують хлібом-сіллю та дарують на згадку ручну роботу – двометровий вишитий рушник.
Віктор Горкун, секретар Черкаської міської ради: «Цей хор пропагує саме народну пісню, яку створювали ще наші пращури. Вони пропагують культуру та наші традиції».
Два роки тому кубанський хор відсвяткував двохсотрічний ювілей. Цьогоріч теж гастролюють у рамках ювілейної програми. Їхньому керівнику – Віктору Захарченку – 75. У рамках святкового туру виступають і в Черкасах. Глядачів дивують запальними танцями в колоритних костюмах. На сцені учасники танцювальної групи жонглюють шаблями та вистрибують так, що позаздрити їм можуть навіть акробати.
Потому виконують і російською, і українською класичні твори та народні пісні. На зміну ліричним композиціям приходять веселі та запальні. А на завершення концерту, розчулені теплим прийомом черкасців, навіть виконують пісні, яких у концертній програмі не мали: «Розпрягайте, хлопці, коні…» та махновську «Любо, братцы, любо…».