Криза під контролем

0

У Черкасах на одне вакантне місце претендують п’ятдесят чотири особи. У райцентрах ситуація гірша. Приміром, в Умані близько ста п’ятдесяти осіб на одну вакансію. Проте владці, роботодавці та профспілки говорять, що на Черкащині криза під контролем. Майже рік тому вони уклали Регіональну угоду для об’єднання зусиль у подоланні світової фінансової кризи. Чи виконують свої зобов’язання посадовці та чого вже вдалося досягти знає Вікторія Курченко.

Завдяки Регіональній угоді нині в області зафіксовано найменший спад виробництва. Лише 24%, тоді як в Україні загалом майже 32. Від такої ситуації страждають насамперед працівники. Окремі підприємства, особливо в галузі машинобудування та будівництва, продовжують працювати неповний робочий день та відправляють робітників у відпустки. Утім, владці констатують: масові звільнення вдалося приборкати.
Петро Гаман, заступник голови ОДА: «Протягом березня-червня на 8,5 тис. зменшилася чисельність зареєстрованих у центрах зайнятості незайнятих громадян. Із 77 до 48 осіб зменшилося навантаження на одну вакансію».
За п’ять місяців цього року влаштовано близько чотирнадцяти тисяч осіб, створено понад вісім тисяч робочих місць. Однак донині критичною залишається ситуація з роботою в окремих регіонах. Приміром, в Умані на одне вакантне місце претендують близько ста

п’ятдесяти осіб, у Городищенському районі – сто двадцять сім, у Черкасах – п’ятдесят чотири особи.
Завдяки співпраці владців, роботодавців і профспілок зменшено заборгованість заробітної плати підприємств області. Нині сума боргу – понад двадцять один мільйон гривень.
Сергій Голобородько, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА: «На 1 червня 2009 року не мали боргів на економічно активних підприємствах сім із двадцяти шести регіонів області. З початку року на керівників підприємств-боржників накладено штрафних санкцій на суму 24,6 тис. грн. Прокуратурою області порушено 23 кримінальні справи».
Для створення належних умов праці та гарантій її оплати учасники соціального діалогу радять працівникам укладати колективні договори.
Петро Шевченко, голова Федерації профспілок області: «В більшості підприємств аграрної галузі з приходом інвестора, зміною власника ліквідовуються профорганізації, не укладаються колективні договори».
Відтак працівники стають соціально незахищеними. Учасники діалогу пообіцяли й надалі контролювати ситуацію в області та оперативно реагувати на факти масових звільнень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version