Козаки об’єднуються

Козаки об’єднуються. Цими вихідними представники козацьких громад України, Росії та Угорщини зібралися на Черкащині, аби проголосити створення Міжнародної громадської організації «Генеральний штаб козацтва України та Зарубіжжя». У Суботові, за стародавнім звичаєм, козаки стали в коло, затвердили статут та обрали верховного отамана. Нова організація відроджуватиме козацтво, перейматиметься вихованням молоді в дусі козацьких традицій, втілюватиме в життя цікаві козацькі проекти. На Козацькому колі побували і кореспонденти ВІККА-НОВИН.

Недільного ранку на площі Свято-Михайлівського собору Черкас людно: віряни поспішають до Храму Божого. Тут також зібралися двадцятеро українців, які вирішили стати козаками і приєднатися до нової організації. Її осередки створили у 14 регіонах держави.
Степан Олаг, козак-молодик: «Козацький рух завжди був на варті віри і православ’я, це мені близьке. Я вирішив приєднатися до цього руху».
Готова поповнити лави козаків і сільський голова з Кіровоградщини Тетяна Ємельяненко. Жінка переконана: майбутнє держави – за козацьким рухом.
Тетяна Ємельяненко, козачка: «Козацтво – єдина організація, яка стоїть на засадах духовності. Я щаслива, що приєдналася, бо це близьку мені по духу».
Під час посвяти митрополит Софроній пересвідчується, чи пам’ятають новобранці свою присягу.

Новоспечені козаки і козачки цілують прапор і хрест, а митрополит щедро освячує їх на добрі справи. Потому козацька громада рушає до Суботова – на установчі збори Міжнародної громадської організації «Генеральний штаб козацтва України та Зарубіжжя». Козацьке коло – стародавній звичай, за яким проходять такі зібрання.
Біля Іллінської церкви, в якій освячував свої діяння Богдан Хмельницький, козацьке коло зібрало сучасників-козаків України, а також Угорщини, Росії та Площі. Як справжні козаки, вони радилися не в кабінетах, а під відкритим небом, аби не стати черговою «кабінетною структурою».
Сергій Гаврилов, отаман Московського центру козачих військ Сибіру , Забайкалля і Далекого Сходу: «Я передаю поклін від козаків Росії і вітання з реалізацією цієї ідеї».
Після привітань присутні обрали Олександра Василенка верховним отаманом «Генерального штабу козацтва України та Зарубіжжя».
Олександр Василенко, новообраний верховний отаман МГО «Генеральний штаб козацтва України та Зарубіжжя»: «Якщо ви вважаєте, що я гідний, то не буде вам поблажок. Розраховую на ваші руки, мудрість та досвід».
Програмові засади «Генерального штабу козацтва України та Зарубіжжя» охоплюють чимало питань. Члени організації прагнуть оптимізувати козацький рух і співпрацю організації з владою, реалізувати нові козацькі проекти, об’єднати козаків усієї країни, незалежно від їхнього погляду на національні питання, формувати добросусідські стосунки з державами, в яких існує козацтво. Організація позиціонує себе вільною від міжконфесійної ворожнечі та політичного протистояння. Водночас Генеральний штаб підтримує демократично обраного Президента України і готовий співпрацювати з політичними силами та їхніми представниками, котрі стоять на засадах української державності і козацької демократії.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут