Козаки готові святкувати!

Чоботи начищені, чуби підкручені – черкаські козаки активно готуються до святкування 360-ї річниці утворення української козацької держави. У Черкаському краєзнавчому музеї презентували новий фільм «Богдан-Зіновій Хмельницький» відомого українського режисера Миколи Мащенка. А ще – свої таланти та новоздобуті козацькі навички демонстрували юні козаки з літературної студії ЧНУ ім. Б.Хмельницького. Вийшло – доволі правдиво.

Олексій Розумний вже два роки відвідує театральну студію ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Улюблений образ студента – кошовий отаман Сірко. Хлопець зізнається: його надзвичайно цікавить козацька історія.
Після емоційного виступу на сцені студентський Богдан Хмельницький та його вірні козаки приєднуються до інших глядачів. На черзі інше дійство – демонстрація фільму про справжнього Гетьмана України. Художній фільм розповідає про один із найважчих і найтрагічніших моментів визвольної війни українського народу проти панування шляхетської Польщі – битву під Збаражем.
Іван Козленко, директор КП «Облкіно»: «Дуже добре відтворений сам побут, костюми, колорит, пов’язане дійство із Чигирином, Черкащиною»,
Показати цей фільм нині планують і у навчальних закладах міста та області. До того ж, до 360-річниці утворення української козацької держави у Черкасах нині транслюють ще близько десяти фільмів. До речі, виробництва не лише українських кіностудій.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут