Козацькому роду нема переводу

14 жовтня, на Покрову, відзначається День українського козацтва. Козацький рух – важливий компонент національної консолідації. Саме цей феномен виробив такий спосіб життя українського етносу, який допоміг йому вижити в умовах відсутності власної держави та за часів тотального знищення всього національного, самобутнього. Сьогодні з нагоди свята у місті відбулися урочистості: традиційні молебень у Свято-Троїцькому соборі, урочисте засідання та покладання квітів до пам’ятника Б. Хмельницькому.

Перед приїздом представників влади на площі вишикувались студенти, майорять стяги, палають національними кольорами квіти. Громадськість міста готується вшанувати видатного полководця, гетьмана Б. Хмельницького. Сучасна молодь про цю історичну постать знає небагато.
Юрій, студент: «Богдан Хмельницький зробив дуже багато позитивного для України»
Утім, козацький рух близький хлопцям. Вони впевнені, що його необхідно відроджувати, але для чого саме – їм важко відповісти.
Олександр, студент: «Я вважаю, треба відроджувати козацький рух і поширювати його. Поважаю спосіб життя козаків та їх світобачення».
А ось Василь Рябенко точно знає, навіщо потрібне козацтво. Воно: основа незалежної держави. У пенсіонера немає козацької атрибутики, проте у душі чоловік – справжній козак.
Василь Рябенко, пенсіонер, козак в душі: «Так стараюся жити, щоб бути патріотом, знати історію, бути чесним».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net