Контроль за тестуванням

Громадська мережа «ОПОРА» разом із Комітетом Виборців України розпочали національну кампанію спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням 2010 року. Контроль за тестуванням буде тотальним, запевняють організатори. Моніторинг охопить 12 сесій, під час яких абітурієнти складатимуть тестування з восьми предметів. У Черкаській області діятимуть із півсотні спостерігачів. Як відбуватиметься спостереження за тестуванням – знають наші кореспонденти.

До процесу спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням цього року підійдуть серйозно. Загалом буде забезпечено більше трьох тисяч спостережень. Особливим буде контроль під час сесій із української мови, літератури та математики. Тоді громадські контролери працюватимуть майже на половині пунктах тестування. На кожному з обраних пунктів працюватимуть по 2 активісти. Саме вони фіксуватимуть усі порушення як із боку адміністрації, так і з боку абітурієнтів. Крім того, контроль за тестуванням відбуватиметься за новими якісними стандартами.
Сергій Варич, керівник аналітичного відділу Черкаського осередку громадської мережі «ОПОРА»: «Ми будемо застосовувати вибірку, яка була нами апробована під час спостереження на виборах Президента. Тоді вона дала відхилення від кінцевого результату менш ніж на відсоток».

Результати своїх спостережень контролери фіксуватимуть у погодинній карті звіту. Звіт укладатимуть на основі 22 запитань. За підсумками цього звіту і даватимуть оцінку якості роботи відповідальних за пункт тестування, інструкторів, чергових і загалом організації ЗНО. Кожен спостерігач передаватиме оперативну інформацію щодо якості підготовки та проведення ЗНО до кол-центру організацій, шляхом СМС-повідомлення. Надіслану інформацію опрацьовуватимуть в автоматичному режимі. А вже за півтори години після закінчення написання робіт абітурієнтами мережа «ОПОРА» разом із Комітетом Виборців України в спеціальному національному звіті зможуть дати оцінку якості організації та проведення тестування. До речі, цього року відбулися певні зміни в процесі самої організації зовнішнього тестування. Так, кількість пунктів тестування зменшили за рахунок їх об’єднання.
Сергій Варич, керівник аналітичного відділу Черкаського осередку громадської мережі «ОПОРА»: «Оскільки цього року зменшується кількість пунктів тестування, ми очікуємо, як і в минулому році, проблеми з приїздом учнів до тестувальних пунктів».
Через таку плутанину певна кількість абітурієнтів може не пройти тестування. Найбільше порушень, за словами спостерігачів, відбувається не в обласному центрі, а в районах. Тому під час цієї кампанії основні сили будуть спрямовані саме туди. Однак, де насправді слід чекати спостерігача, залишиться таємницею.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут