Конституцію в народ!

На Черкащині завершується перший етап інформування населення про запропоновані Президентом зміни до Конституції України. Нагадаємо, що свій законопроект із змінами до Основного закону держави Віктор Ющенко подав на розгляд Верховної Ради ще у березні. Утім, до розгляду справа так і не дійшла. Президент вирішив діяти через народ і видав указ про загальнонаціональне обговорення проекту конституційних змін. Як втілюють розпорядження Президента на Черкащині, – знають наші кореспонденти.

Не словом, а ділом губернатор Черкащини Олександр Черевко взявся виконувати указ Президента України про активне інформування суспільства щодо необхідності конституційних змін. Цього разу очільник області пояснював переваги законопроекту головам райдержадміністрацій, міських та селищних рад.
Олександр Черевко, голова Черкаської ОДА: «Конституція 2004 року, яка була ухвалена як компромісний варіант, сьогодні не забезпечує повною мірою прав і свобод громадян. Суспільство стало заполітизованим. Суспільство в більшості керується політичними осередками».
Виправити ситуацію без реформування Основного закону неможливо, переконаний губернатор. Конституція в редакції Президента скасовує необмежену депутатську недоторканність та кількість народних обранців з 450 до 300. Пропонує глава держави повернутися і до мажоритарної системи на місцевих виборах.

Олександр Черевко, голова Черкаської ОДА: «Збільшення повноважень регіонів – суть запровадження верхньої палати Парламенту. Вона дозволяє представникам від областей безпосередньо брати участь у законотворчості, відстоюючи інтереси своїх регіонів, збереже помірну чисельність парламентарів. Президент пропонує, щоб кожна область мала власний і рівний голос у Парламенті».
Олександр Черевко дав завдання головам райдержадміністрацій та комунальним ЗМІ провести активну роботу і забезпечити всенародне обговорення проекту змін. Завершити обговорення президентського проекту Конституції та узагальнити прогнозовані зміни планують до п’ятого грудня.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут