Колективний розум

0

Яким буде місто Черкаси у майбутньому? Це питання цікавить багатьох черкасців. Ті, хто найбільш турбується з цього приводу, беруть участь у громадському обговоренні генерального плану міста. Воно розпочалося минулого тижня. Проект генерального плану вивішено на розсуд громади у Будинку архітектора. Тож ознайомитися із ним можуть усі охочі. Яким жителі обласного центру хочуть бачити Черкаси майбутнього – знає кореспондентка ВІККА-НОВИН Світлана Пічугіна.

Світлана Пічугіна, кореспондент: «На перший погляд, це звичайна мапа. Проте її можна було б назвати вікном у майбутнє. Адже на ній зображено, як вигляд матимуть Черкаси через кілька років».
Подібних мап у Будинку архітектора вивішено декілька. Всі вони – компактні моделі проекту нового генерального плану міста. Небайдужі до долі міста черкасці приходять сюди, аби ознайомитися із генпланом і внести свої пропозиції.
Юрій Терещенко, житель м. Черкаси: «Більше всього цікавлять зони, прилеглі до Дніпра, як вони будуть використовуватися у майбутньому. Я бачу, що в цьому плані передбачається залишити їх для відпочинку і рекреації, спорту. Це, на мою думку, добре».
Усі пропозиції відвідувачів заносяться до спеціального журналу. Згодом їх врахують при формуванні остаточного варіанту генплану. Серед побажань, які висловлюють люди, – створення житлового масиву на місці нинішніх садів та будівництво розважальних комплексів на

прибережній зоні. Одна жінка запропонувала намити острів Кохання навпроти мосту у Парку 50-річчя. Черкасців цікавить різне.
Любов Полішкевич, головний спеціаліст: «Що саме буде на тому місці, де їхній будинок: чи буде якась реконструкція або знесення, чи їхній район залишиться таким, яким зараз є.

Підприємці ж цікавляться промисловою зоною, чи буде промисловий розвиток. Пропонують допомогу, бо хочуть залучати інвестиції в розвитку».
Заступник міського голови, який курує питання архітектури, запевняє, що усі слушні пропозиції будуть прийняті і враховані і інститутом Діпромісто. За словами Сергія Гури, у

втіленні багатьох питань, передбачених у генплані, немає нічого неможливого. Навіть таких, на перший погляд фантастичних, як перенесення залізниці за межі міста.
Сергій Гура, заступник міського голови м. Черкаси: «Це побажання архітекторів, це побажання інституту, що для міста було б краще залізну дорогу винести за межі. Буде вона колись винесена чи не буде, це залежатиме від розвитку нашої країни, від надходжень з державного бюджету, від багатьох факторів, наскільки швидко зросте наша економіка, від виходу з кризи. Але, в принципі, нема нічого неможливого».
Сергій Гура зазначає, що генеральний план – це бачення спеціалістів, яким повинно бути європейське місто. Міська влада планує загалом дотримуватися цієї концепції. Наскільки

детально – залежить від багатьох факторів, не останній з яких – наявність коштів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version