додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Книжкова новинка про рідне місто Черкаси

Книжкова новинка про рідне місто Черкаси

0

Книжкова новинка про рідне місто Черкаси. Патріотичне чтиво представив загалу відомий журналіст Борис Юхно. Назва книги – «Черкаські місторії». Автор запрошує читача в часову мандрівку від Соснівки до Кривалівки. Над своїм творінням Борис Юхно працював майже п’ять років. Стільки часу знадобилося, щоб зібрати необхідний краєзнавчий матеріал. І на відміну від багатьох праць на історичну тематику, ця написана живою, зрозумілою для кожного мовою. Розповідає Вікторія Курченко.

П’ять років копіткої праці – і ось результат. Часова мандрівка Черкасами на 261 сторінці. За автора-екскурсовода – Борис Юхно. Дотепер відомий загалу лише як журналіст. Та й сам зізнається: письменником ставати і не збирався.
Борис Юхно, автор книги: «Це справді перший книжковий продукт, перша книга. Досвіду, як такого, не було. Я спочатку навіть серйозно це не сприймав. Потім подумав: чому б і ні. Було принципово, щоб вона вийшла саме до 725-річчя. Тому що якось хотілося цю дату навіть для себе таким от чином вшанувати».
Та згодом письменник-початківець зрозумів: написати книгу – не проблема. Куди складніше – її видати. Спершу з цим пособити, говорить Борис Юхно, обіцяла міська влада. Застопорила справу бюрократія. А допомогла… чайка. Точніше – презентації її, як символу міста. На заході автор познайомився із головою ГО «Рідне місто Черкаси» Сергієм Отрешком. Він, зрештою, і став меценатом.
Сергій Отрешко, голова ГО «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради: «Це фактично поклик душі. Книга справді захопила. Незважаючи на постійний брак вільного часу, я її прочитав за три дні. Тому що це дійсно цікаво».

Незвичайна назва книги – то авторський неологізм. Борис Юхно зміксував два слова – «місто» й «історії», вийшли «місторії». Жартує: то для економії місця на обкладинці. Написана ж книга живою колоритною мовою. І хоч багато в ній із історії Черкас, та дітище Юхна – «не занаучене» й «не засушене». Цим, говорить видавець Олександр Третяков, «Черкаські місторії» його особисто і «купили».
Олександр Третяков, директор видавництва «Брама-Україна»: «Ми взялися її робити, бо вона дуже тепла, тепла самою інформацією. Тепла знімками, які випромінюють хорошу енергетику. Формат викладу історичного матеріалу, хай він не є суто науковий, дуже сприйнятливий для будь-якої категорії читачів».
Критики ж розділилися на два табори. Одні називають «Місторії» явищем у краєзнавчому житті Черкас. Комусь бракує у книзі фактів, зате є багато неточностей. Хоч сам автор її і не позиціонує, як наукове видання. Навпаки – художнє.
Сергій Ганницький, краєзнавець: «Для людини, яка вперше взяла книжку, яка не сильно знайома з історією міста Черкаси, воно вийде, що нормально. Але для людей, які бачили, щось чули, читали, певні такі моменти є».
Василь Мельниченко, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України: «У нас академічна історична наука що висвітлює? Це глобальні якісь події, це історія еліт – політичних, суспільних. А ота пересічна людина з її повсякденними проблемами залишається за рамками».
У «Місторіях» якраз і йдеться про життя, побут, культуру звичайних черкасців. Найближчим часом книга надійде в усі бібліотеки міста, обіцяють у громадській організації «Рідне місто Черкаси». Тираж цього чтива – усього 1000 примірників. Як буде попит – надрукують іще.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version