Юні моряки пакують валізи. Їхній клуб висиляють. Боротьба за приміщення та територію тривала три роки. Моряки кілька разів виходили під стіни мерії на пікет. Бо Черкасами пішов поголос, що на ласий шматок землі в самісінькому центрі міста поклали око місцеві багатії. У мерії цю інформацію не втомлювалися спростовували. І ось тепер «Клуб юних моряків із флотилією» таки залишає свою домівку. Чому – в сюжеті Ольги Скорик.
Тут ще лишились якорі та шлюпка, а от самі моряки відчалили. Поки що на відпочинок. Утім на територію, що слугувала їм за базу впродовж 38 років, більше не повернуться. Війну програно. Основна причина поразки – відсутність належних умов. Будівля ще 1904 року, капітальних ремонтів давно не знала. Тепер тріщить по швах.
Василь Івангородський, директор «Клубу юних моряків із флотилією»: «Скільки я пам’ятаю, скільки воно й сідає. І я боюсь, що це може закінчитися сумно. Звичайно, всі бачать, що споруда потребує негайного капремонту. Оскільки в кошторисі нинішнього року і в кошторисі наступних років ми не побачимо коштів, а на капітальний ремонт цієї споруди їх треба чимало».
Фахівці СЕС, ТЕЦ і мерії назвали стан будівлі незадовільним. Відповідні довідки в чиновника при собі.
Євгеній Степко, заступник директора департаменту освіти МВК: «Централізована господарська група департаменту вивчила економічну складову цього питання. За приблизними оцінками, ремонт зовнішньої тепломережі – понад 220 тис. грн., встановлення автономного опалення – це від 60 до 120 тис. грн. Ремонт і введення внутрішнього туалету (який зараз не працює) – це близько 80 тис. грн.».
Загалом набігає до трьохсот тисяч. Таких грошей ані в бюджеті, ані в самому «Клубі юних моряків» немає. Взяти теж ніде.
Василь Івангородський, директор «Клубу юних моряків із флотилією»: «Ми ухвалили важке рішення про переселення до школи № 6. Це рішення вимушене й необхідне. Це єдиний варіант, при якому можемо зберегти «Клуб юних моряків із флотилією».
Поки моряки пакують валізи та звільняють приміщення, у мерії запевняють: тутешні новосели теж будуть освітянами.
Євгеній Степко, заступник директора департаменту освіти МВК: «Заклад не може бути перепрофільований. Орендар, який сюди може прийти, повинен займатися винятково освітянською діяльністю».
А юні моряки тим часом уже обживають нову територію. Їм виділили крило шостої школи, що на «Казбеті». Кажуть, це кращий із усіх пропонованих варіантів.
Василь Івангородський, директор «Клубу юних моряків із флотилією»: «Тут вхід буде, там будуть якорі, наш навчальний плавзасіб. Вони вивчають будову шлюпки, а влітку вони на них ходять».