Кліщ і грибок масово поїдають дерева в парку «50-річчя»

Зелені легені Черкас у небезпеці. Кліщ і грибок масово поїдають дерева в парку «50-річчя». Там нині проводять санітарну вирубку дерев. Під пилку потрапить більше сотні сосен. Пролікувати доведеться і з півсотні дубів. Олена Берестенко з подробицями.

Першим на сполох забив Віталій. Чоловік прогулювався парком і угледів самі пеньки.

Віталій, житель м. Черкаси: «І тут, і там, і якось їх було забагато. Мені здалося, що вони із живих дерев. Бо по пеньку відразу неможливо зрозуміти – сухе дерево було чи ні».

Заспокоїти чоловіка змогли лише комунальники. Вони запевняють: парк не знищують, а навпаки – рятують. Бо грибок цього року розійшовся тут не на жарт: рекордними темпами з’їдає зелені легені міста.

Володимир Гусаченко, начальник управління екології МВК: «Восени ми бачили 2-3 дерева, а тепер їх вже по 10-12 в одному кутку. Хвороба дуже швидко прогресує. Дерева всихають. Всихають дуже швидко».

Півсотні аварійних і сухостійних дерев у парку вже видалили. Решту хворих – узяли на облік.

– Робиться, як у лісі: зарубка ставиться і спеціальна печатка.

Так екологи позначають небезпечні дерева. Таких зараз особливо багато ще й через кислотні дощі. На заміну їм уже за місяць висадять нові, обіцяють комунальники.

Володимир Стойко, заступник директора КП «Дирекція парків»: «Запланована відновлювальна висадка: це сто дубів, сто сосен і до півсотні ялинок».

Діями екологів Віталій задоволений. Переймається лише байдужістю містян. Мовляв, у соціальних мережах обурювались сотні. Вимагати ж пояснень прийшло двоє.

Віталій, житель м. Черкаси: «Прийшов зрештою я один і мій товариш. Я так розумію, що народу це все нецікаво».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net