Новини на ВІККАВіККА-новиниКіберзлочинці активно полюють на довірливих черкащан

Кіберзлочинці активно полюють на довірливих черкащан

-

- Advertisment -

Шахраї не сплять. Із початку року на Черкащині викрито понад сімдесят кіберзлочинів. Найчастіше махінатори цуплять гроші з банківських платіжних карток, на інтернет-аукціонах і проникають у систему «Клієнт-Банк». Як не втрапити в халепу – Ольга Скорик.

Електронні технології взяли на озброєння шахраї. Сучасні комбінатори використовують інтернет, мобільний телефон і довірливість людей. Одна з поширених схем, розповідає начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю Юрій Дубецький, – це втручання в систему «Клієнт-Банк». Махінатори перекидають кошти на рахунок фірми-одноденки.

Юрій Дубецький, начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю у Черкаській області: «Такі випадки є й по м. Черкаси. Люди несанкціоновано зайшли в систему «Клієнт-Банк». В одному випадку знято близько 130 тис. грн. і перекинуто на інший рахунок. В іншому – намагалися зняти 140 тис. грн.».

Рятує в такій ситуації швидке реагування. Потрібно негайно повідомити службу безпеки банку, заблокувати рахунки та звернутися до міліції. Викрили борці з кіберзлочинністю й 19-річного шахрая. Той нагрів руки на інтернет-аукціонах. Пропонував покупцям автозапчастини, гроші брав наперед, а от товар так і не надсилав.

Юрій Дубецький, начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю у Черкаській області: «Цього року надійшло вже 2 заяви такі. Одна – на 22 тис. грн., інша – на 19. У минулому році щодо цієї особи порушено 7 кримінальних проваджень».

Б’є рекорди телефонне шахрайство. Дурять майстерно. Найчастіше дзвонять до жертви вранці або ввечері, коли люди найбільш заклопотані.

Юрій Дубецький, начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю у Черкаській області: «Телефонують із мобільного. Представляються працівниками банку (відділ кредитування), запитують, чи є кредитна картка. Звірмо номер вашої картки, прізвище, ім’я і так говорять-говорять. Потім кладуть слухвку, потім знову дзвонять. Кілька разів. Шахрайська схема така, щоби людина була більш довірлива та впевнена в тому, що це справді дзвонять представники банку. З її картки зняли гроші в сумі 4 тис. грн.».

У службі безпеки банку нарікають, мовляв, найчастіше люди винні самі, бо надто безтурботні. І щомісяця застерігають клієнтів смс-повідомленнями, аби не розголошували конфіденційну інформацію.

Олександр Котович, головний експерт департаменту безпеки в Черкаському регіоні банку: «Ни один работник банка никогда не позвонит клиенту и не будет спрашивать ту или иную информацию. Если предположить гипотетически, что есть какая-то проблема, то максимум, что может сделать сотрудник банка, это пригласить человека в отделение. Если кто-либо вам позвонит и в телефонном режиме у вас хочет получить какую-либо конфиденциальную информацию – год рождения, номер паспорта, идентификационный код, кодовое слово, – в таком случае категорически отвергайте это предложение».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах водійка врізалася в припарковане авто

Учора, близько 16-ї години, патрульні отримали виклик про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на вулиці Хрещатик за участі трьох автомобілів....

День Вишиванки у центрі Черкас — як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

З нагоди Дня Вишиванки черкащани зібралися у сквері Юність, вдягнені у національний одяг. Тут влаштували мистецькі виставки, музичні та...

Цікаве:

Стратегії вивчення граматики англійської мови для новачків

Вивчення англійської мови може бути захоплюючим і в той...

23 червня в Києві стартує Incrypted Conference 2024

Це вже вчетверте, коли криптомедіа Incrypted організовує одну з...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x