Новини на ВІККАВіККА-новиниКіберзлочинці активно полюють на довірливих черкащан

Кіберзлочинці активно полюють на довірливих черкащан

- Advertisment -

Шахраї не сплять. Із початку року на Черкащині викрито понад сімдесят кіберзлочинів. Найчастіше махінатори цуплять гроші з банківських платіжних карток, на інтернет-аукціонах і проникають у систему «Клієнт-Банк». Як не втрапити в халепу – Ольга Скорик.

Електронні технології взяли на озброєння шахраї. Сучасні комбінатори використовують інтернет, мобільний телефон і довірливість людей. Одна з поширених схем, розповідає начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю Юрій Дубецький, – це втручання в систему «Клієнт-Банк». Махінатори перекидають кошти на рахунок фірми-одноденки.

Юрій Дубецький, начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю у Черкаській області: «Такі випадки є й по м. Черкаси. Люди несанкціоновано зайшли в систему «Клієнт-Банк». В одному випадку знято близько 130 тис. грн. і перекинуто на інший рахунок. В іншому – намагалися зняти 140 тис. грн.».

Рятує в такій ситуації швидке реагування. Потрібно негайно повідомити службу безпеки банку, заблокувати рахунки та звернутися до міліції. Викрили борці з кіберзлочинністю й 19-річного шахрая. Той нагрів руки на інтернет-аукціонах. Пропонував покупцям автозапчастини, гроші брав наперед, а от товар так і не надсилав.

Юрій Дубецький, начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю у Черкаській області: «Цього року надійшло вже 2 заяви такі. Одна – на 22 тис. грн., інша – на 19. У минулому році щодо цієї особи порушено 7 кримінальних проваджень».

Б’є рекорди телефонне шахрайство. Дурять майстерно. Найчастіше дзвонять до жертви вранці або ввечері, коли люди найбільш заклопотані.

Юрій Дубецький, начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю у Черкаській області: «Телефонують із мобільного. Представляються працівниками банку (відділ кредитування), запитують, чи є кредитна картка. Звірмо номер вашої картки, прізвище, ім’я і так говорять-говорять. Потім кладуть слухвку, потім знову дзвонять. Кілька разів. Шахрайська схема така, щоби людина була більш довірлива та впевнена в тому, що це справді дзвонять представники банку. З її картки зняли гроші в сумі 4 тис. грн.».

У службі безпеки банку нарікають, мовляв, найчастіше люди винні самі, бо надто безтурботні. І щомісяця застерігають клієнтів смс-повідомленнями, аби не розголошували конфіденційну інформацію.

Олександр Котович, головний експерт департаменту безпеки в Черкаському регіоні банку: «Ни один работник банка никогда не позвонит клиенту и не будет спрашивать ту или иную информацию. Если предположить гипотетически, что есть какая-то проблема, то максимум, что может сделать сотрудник банка, это пригласить человека в отделение. Если кто-либо вам позвонит и в телефонном режиме у вас хочет получить какую-либо конфиденциальную информацию – год рождения, номер паспорта, идентификационный код, кодовое слово, – в таком случае категорически отвергайте это предложение».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас