додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Каналізаційна мережа Черкас уже тріщить по швах

Каналізаційна мережа Черкас уже тріщить по швах

0

Комунальники майже полагодили головний міський колектор. До кінця цього тижня в ремонті буде поставлена крапка. Нагадаю, масштабна аварія на колекторі трапилася майже місяць тому. Тоді, після негоди, на розі вулиці Енгельса та проспекту Хіміків за лічені хвилини утворилася вирва. Ремонт мережі коштував водоканалу з півмільйона гривень. Та нові витрати не забарилися. Чергова халепа на колекторі трапилася на минулому тижні вже на розі Шевченка-Сєдова. Чому тріщить по швах черкаська каналізація – про це Вікторія Курченко.

Черкаський колектор уже давно називають бомбою сповільненої дії. Найбільший за всю історію міста «сюрприз» він підготував навесні позаторік. Тоді на вулиці Гоголя асфальт разом із «Жигулями» пішов під землю. Дивом ніхто не постраждав. Забути надовго про себе каналізаційна мережа не дала. Масштабна аварія трапилася місяць тому вже на іншому головному колекторі. Цього разу смердюче провалля виникло на розі Енгельса-Хіміків.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Будівельники грубо порушили державні норми, правила, поклали трубопровід без зворотної засипки. Колектор, як у нас кажуть, повело, він не витримав».
Водоканалівці тут і днюють, і ночують, щоб містяни мали воду й не потонули у фекаліях. На небесну канцелярію теж не зважають: хоч вона то заливає, то пече. Володимир Малишко бачив міський колектор зсередини.

Володимир Малишко, слюсар АВР цеху ВіВ КП «Черкасиводоканал»: «Страшний!!! Гроші і замінювати весь колектор треба, інакше будемо знову залазити до ями… Не витримує, труби вже відпрацювали свій ресурс. Може, коли ще клали, схалтурили».
Каналізаційній мережі Черкас уже з чотири десятки років. Газова корозія роз’їдає труби зсередини. Лише цей ремонт коштував «Черкасиводоканалу» з півмільйона гривень. А протяжність міської каналізації – аж 260 км!
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Для того, щоб цю роботу системно виконувати, необхідні кошти. А кошти ми можемо тільки отримати завдяки рентабельному тарифу й інвестиційної складової, яка передбачатиме фінансування цих робіт».
Рентабельним тариф у Черкасах був два роки тому. Нині міськводоканал працює собі у збиток. А чекати коштів на ремонт каналізації з бюджету марно, говорить Сергій Овчаренко. В Європі вже давно знайшли вихід. Там за порятунок мереж взялися інвестори.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Інвестори не хочуть навіть розглядати питання інвестування в нашу галузь, бо немає впевненості в поверненні коштів. Мовляв, як ми можемо працювати з КП, якщо тариф, за який воно фактично існує, збитковий».
Про наближення каналізаційного апокаліпсису всерйоз заговорили в офіційному Києві. Посадовці активно шукають шляхи, як його відвернути. А поки ж біда може нагрянути будь-звідки. Бо що там під землею – ніхто точно не знає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version