Із карти Черкащини може зникнути курортна зона (ВІДЕО)

З карти Черкащини може зникнути курортна зона. Йдеться про 10 гектарів лісу на прибережній зоні Дніпра у Червоній Слободі. Раніше туди на свята приїздили відпочивальники, бо місцина не поступається кращим санітарним зонам Криму. Та доступ до неї невдовзі можуть обмежити. Хто та чому – розкажуть наші журналісти.

Ось ці 10 га лісу під Червоною Слободою нині є справжньою Меккою для відпочивальників, як місцевих, так і приїжджих. Території у вільному доступі для туристів, які заїжджають сюди влітку. Проте невдовзі ця курортна зона може зникнути.

Іван Сухарьков, член садового товариства "Дніпро": "Наши депутаты, которые в предыдущей каденции по Червоной Слободе, приняли незаконное решение и сами себе наделили эти участки. Думаю, никто из них здесь строится не будет. Эти леса пойдут под продажу, под выпилку, будут стоять дома. Закроется доступ полностью и к Днепру, и к озерам".

Рішенням сесії у вересні 67 невідомих осіб отримали земельні ділянки на цій території. Що неабияк обурило дачників садового товариства "Дніпро". Вони ще з 80тих років орендують будинки побіля лісів та навіть почали процедуру приватизації. Проте вже кілька разів депутати намагалися розпаювати ці землі іншим людям.

Андрій Попов, юрист, член садового товариства "Дніпро": "Але ми судилися, було біля 300 судових засідань і суди поставили крапку, що ця земля не може розпайовуватися бо 15 років назад вона була виділена нашому кооперативу для збереження лісу".

Довкола дачних ділянок тутешні мріють зробити ще й паркову зону. До того ж, тут, говорять, санітарна зона, на якій розміщені очисні споруди ПАТ "Азот". Тому зносити ліс ніяк не можна.

Раїса Рибачок, член садового товариства "Дніпро": "Там є цех переробки торфу і курячого помету, який направлений на наші дачі. Якщо вирубають ліс, то і наші далі дачі і Червона Слобода будуть задихатися".

З цим прийшли до місцевих депутатів на сільську сесію. У них просять пояснень, як виділили землі, а також принесли звернення, у якому вимагають відміну лісової розпайовки. Сільський голова пояснює: цей депутатський склад після виборів тільки приступив до роботи. І сама жінка, мовляв, не володіє інформацією, бо працює лише з листопада.

Зінаїда Михайленко, сільський голова Червоної Слободи: "На сьогодні на сесію виносили тільки бюджетні питання, оскільки наш землевпорядник хворіє, земельні питання сьогодні винесені не були".

Розглянути суперечливе питання обіцяють в січні, коли збереться наступна сесія та буде землевпорядник. Дачники садового товариства сподіваються: місцеві депутати їх почули.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут