додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Історія Великої Вітчизняної війни ожила в Художньому музеї

Історія Великої Вітчизняної війни ожила в Художньому музеї

0

Історія Великої Вітчизняної війни ожила в Художньому музеї. До свята Перемоги там стартувала унікальна виставка плакатів. Черкаським мистецтволюбам презентували експозицію фронтових плакатів із різноманітними тематичними гаслами.

Події та емоції Великої Вітчизняної війни ожили в Художньому музеї міста. Близько двадцяти унікальних агітаційних плакатів прикрасили стіни закладу. За словами працівників музею, презентована експозиція – справжній ексклюзив. Її частини містяни мали змогу побачити лише раз – у 90-их роках.

Ольга Гладун, директор Черкаського обласного художнього музею: «Це ті плакати, які йшли великим тиражем. Їх демонстрували на фронті, працювали в тилу ворога, підіймаючи радянський народ на перемогу. Це ті раритети, які зараз ніхто не може побачити. Вони – унікальні».

Презентовані плакати стали дієвою зброєю художників у роки війни. На думку харківської художниці Олени Калашнікової, кожен плакат по-своєму унікальний. Адже над ними працювали справжні митці. Цей вид графічного мистецтва лишився в минулому.

Олена Калашнікова, художниця із Харкова: «На прикладі минулого ми виховуємо підростаюче нове покоління, щоби люди не забули історію, цінували те, що мають, і любили. У цьому сенсі цю виставку переоцінити просто неможливо». Виставка діє в межах проекту «Художня мапа Черкащини». Його музей започаткував чотири роки тому. У закладі демонструються художні надбання інших музеїв.

Зокрема, вся експозиція плакатів привезена до Черкас із фондів Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника.

Ольга Гладун, директор Черкаського обласного художнього музею: «Той плакат наскільки емоційний, фаховий, живописний. Він виконаний наскільки цікаво, що сучасний плакат, на жаль, багато в чому втрачає, він тяжіє до знаковості. Ця виставка є прилученням до раритетів, до того духу, до свята Перемоги».

Зануритися у спогади та насолодитися справжнім фронтовим мистецтвом містяни мають змогу протягом місяця в Художньому музеї міста.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version