додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Історія черкаської митниці

Історія черкаської митниці

0

У листопаді Черкаська митна служба відзначає 20-річний ювілей. Першим праобразом черкаської митниці стало митне подвір’я, що розташовувалось на території мікрорайону з однойменною назвою. З давніх часів на березі Дніпра розташовувались поселення, довкола яких і сформувалися сучасні Черкаси. Чим живе Митниця-район і митниця-держустанова сьогодні – про це в сюжеті із циклу «Таємниці рідного міста».

 

Історія митної служби Черкащини тісно пов’язана з однойменним черкаським мікрорайоном – Митницею. Саме тут у сиву давнину на перетині торгових шляхів було митне подвір’я, де брали плату за право торгувати на прилеглих землях. Історичні джерела свідчать: колись Митницею називали саму місцевість і річку, що протікала поряд. У виданому 1809 року «Описі Черкас і його повіту» писали: «місто стоїть на річках Дніпрі, Митниці та Солониці; околиця міста має 13 верст». Нині черкасці ототожнюють назву мікрорайону переважно з намитим берегом Дніпра у другій половині 20-го століття. Тоді як на історію назви мікрорайону варто дивитися глибше. Вона сформувалася завдяки розвитку торговельних відносин. А термін «митниця» вживали і у старослов’янській, і в тюркській мовах.

Ксенія Брагіда, гол. інспектор зв’язків із громадськістю Черкаської митниці: «Воно походить від слов’янського «мито» – тобто відбирати, збирати. На відміну від терміну тюркського походження – «таможня». Воно звучало як тамга або клеймо. Його ставили на будь-яку форму власності».

Невелике митне подвір’я стало прообразом сучасної митної служби. Остання, до речі, в листопаді цього року відзначає 20-річний ювілей роботи в незалежній Україні.

Ксенія Брагіда, гол. інспектор зв’язків із громадськістю Черкаської митниці: «Митниця наша заснована 1992 року. Через рік після проголошення незалежності України. Спочатку це був митний пост «Черкаси» та митний пост «Умань». На базі Київської митниці».

Стягнення податку за перевезення вантажів мало місце ще в часи бурхливого розвитку країн Стародавнього Сходу. Тоді з’являлися перші паростки торговельно-митних відносин.

Ксенія Брагіда, гол. інспектор зв’язків із громадськістю Черкаської митниці: «Перші митні відносини існували ще на початку світової цивілізації. Між першими рабовласницькими державами стародавнього Сходу – Єгиптом, Ассирією та Вавилоном».

Нині з митною службою Черкащини співпрацюють дві з половиною тисячі підприємств. Із початку року загальний зовнішньоторговельний обсяг склав більше мільйона тонн вантажу. У митній службі вже планують створити власний музей. Напевне, там з’явиться розділ і про згадуване вже митне подвір’я. Адже з нього бере початок історія обласної митної служби.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version