Гроші для "Фрезеніусу" застрягли у районах (ВІДЕО)

Клопотати за черкаських нирників взялася депутатка обласної ради Любов Майборода. Уже й придумала розрахунковий механізм для "Фрезеніусу". Та його не підтримала Комісія з питань охорони здоров’я. Мовляв, той незаконний. З’ясовувати стосунки та шукати вихід вирішили за круглим столом. До чого договорилися, далі – Ірина Малюкова.

Тотальному недофінансуванню "Фрезеніуса" понад 5 років. Як і самому центру. Ратувати за центр гемодіалізу взялася обласна обраниця Любов Майборода.

Любов Майборода, депутат обласної ради: "Ми пропонували, наша депутатська група, той механізм розрахунків із "Фрезеніусом", який у нас був із 2008 по 2012 рік: гроші передавалися безпосередньо угодою "Фрезеніусу" від обласної лікарні. Починаючи з 2013 року почали гроші направляти в райони, ті не можуть провести тендери, не знають, як це робити".

Така пропозиція у депутатів необхідної підтримки не знайшла. Свої "за" не віддала Комісія з охорони здоров’я.

Інна Губенко, голова Комісії з питань охорони здоров’я: "Незаконний механізм, щоб це оплачувалося через обласну лікарню. Треба шукати механізм через кого це повинно бути? – А чому ваша комісія голосувала в 2012 році за такий проект рішення. Чому це тоді було законно?"

Цьогоріч "Фрезеніус" вперше отримав державну субвенцію. Та кошти "застрягли" у районах.

Михайло Лобас, радник голови ЧОДА з питань охорони здоров’я: "Эти деньги распределяются по городам и районам субвенционно и должны бать просто пропущены через город и оплачены "Фрезениусу". На сегодня реально 6 районов этого не делают. Для меня, честно, загадка, почему 6 лет все присутствующие здесь констатируют этот факт и результат нулевой."

Минулоріч 6 бюджетних мільйонів для медгалузі так і не освоїли. Владці бояться повторення ситуації.

Володимир Новаківський, головний лікар "Фрезеніусу": "Питання стоїть: Як із місцевих бюджетів отримати хоча б ті гроші, які вже пішли. Зворотнього ходу у них все одно немає."

Тетяна Белінська, представник ГО "Відроджене життя": "Є роз’яснення із Міністерства фінансів. Місцеві бюджети можуть напряму укладати договір через розпорядника коштів. Розпорядником коштів є департамент охорони здоров’я. Чому департамент не скоротить шлях оцих коштів і напряму не укладе угоду?"

Шукатимуть механізм повернення коштів для "Фрезеніусу" вже на наступній сесії обласної ради. Любов Майборода заявляє: якщо ситуація не вирішиться, вимагатиме кадрових змін.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net