Громада буде обговорювати питання про перейменування площі Леніна

Сьогодні в Черкасах ледь не з’явилася Соборна площа. На сесії міськради депутати розглядали питання про перейменування площі Леніна. Розробники проекту переконані: настав час повернути площі її історичну назву. Так, у дев’ятнадцятому столітті площа Леніна була Соборною. Потому в двадцятому столітті її перейменували на центральну. І аж в тисяча дев’ятсот сімдесятому році на честь століття від дня народження вождя пролетаріату площу назвали його ім’ям. Сьогодні ж перейменування площі Леніна – стало яблуком розбрату між депутатами. Більше – знає кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко.

На сесії – балаган. Під нещасливим числом тринадцять у порядку денному – питання про перейменування площі Леніна. Головний архітектор Черкас пояснює, кому належить така ідея.
Микола Упир, головний архітектор міста: «У топонімічну комісію звернулася група депутатів облради з заявою перейменування площі Леніна, повернення історичної назви – площа Соборна».
Шістнадцять із двадцяти чотирьох членів комісії дали на це добро. Притому ще 22 грудня 2008. Комуністи такою ініціативою обурені. Мовляв, спершу пам’ятник вождю зруйнували, а тепер, цитую, «і площу в них хочуть відібрати».
Віктор Білоусов, депутат міськради, КПУ: «Ветерани ВВВ, збройних сил, правоохоронних органів, праці висловлюють протест у зв’язку із спробою фальсифікації нашої історії і перейменування площі Леніна».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net